« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seyirci olma taraftar ol

Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Rize maçında takımı protesto eden taraftarların saha sağduyulu davranmasını istedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.bahçe İkinci Başkanı ve Basın sözcüsü Nihat Özdemir, Çaykur Rizespor maçında futbolcuları protesto eden sarı lacivertli taraftarlara çağrıda bulunarak, "Takıma destek olun" dedi. Çaykur Rizespor karşısında elde edilen beraberliğin telafi edileceğini iddia eden Özdemir, "Samsunspor karşısında kötü futbolu unutturacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Ligde 4 önemli haftaya girildiğine işaret eden Özdemir, cuma maçlarının F.Bahçe’ye sürekli ters geldiğini vurgulayarak şunları söyledi: Hafta içinde oynanan maçlara seyircimiz mesai saatleri nedeniyle beklenin ilgiyi göstermiyor. Buna soğuk hava koşulları da eklenince, trübünlerin sessizliği sahaya olumsuz yansıyor. Taraftar takımı yalnız bırakmamalı.

Hata yapılır

Dünyanın en iyi futbolcularının da hata yapabileceğini belirten Özdemir, "Bazı oyuncularımız maç içinde pas hatası yapınca, tribünlerin tepkisi alıyor. Bu sürekli yapılınca, futbolcunun motivasyonunu etkiler. Zor bir döneme giriyoruz. Taraftarımız ile bütünleşerek, oyuncuları teşvik etmeliyiz. Aksi takdirde şampiyonluk yarışında zarar görürüz" dedi.

Rize maçından sonra Başkan Aziz Yıldırım ile birlikte gittikleri soyunma odasında teknik direktör Christoph Daum ile bir süre sohbet ettiklerini anlatan Özdemir, "Hiç kimseye hesap sormadık. Sadece ’sağlık olsun’ yorumunu yaparak, onların yanında olduğumuzu dile getirdik. Son yarım saatteki futboluzdan memnun olduğumuzu ifade ettik" diye konuştu.

Fener yönetimi terapi yapıyor

Fenerbahçe yönetimi son maçlardaki kötü futbol ve sonuçlar üzerine kolları sıvayarak futbolcuları motive etmeye çalışıyor. Çok başarılı bir sezon geçirmesine karşın, ligin ikinci yarısında performans düşüklüğü yaşayan futbolcuları yakın takibe alan yöneticiler, telefon trafiği ile moral depolamaya çalışıyor. Başta kaptan Ümit Özat olmak üzere bir çok oyuncu ile sık sık konuşan yönetim, geleceğe ışık tutmaya çalışıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler