« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Seyirci desteğiyle galip gelmek istiyoruz”

Botaş Spor Genel Menajeri Abdullah Kutlu, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası çeyrek finale yükselme maçında Adana'da karşılaşacakları Fransa'nın Uso Mondevılle takımını seyirci desteğiyle yenmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kutlu, HiltonSA Otelinde düzenlediği basın toplantısında, FIBA Avrupa Kupası çeyrek finale yükselme maçının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, seyirci desteğiyle galip gelmek istediklerini ifade etti.

19 Ocak Perşembe günü saat 19.00'da Menderes Spor Salonu'nda oynanacak maçı önemsediklerini vurgulayan Kutlu, şöyle devam etti:
“İlk maçı 11 sayıyla kaybettik ama takımımız Fransa'daki maçta üstün gayret gösterdi. İyi mücadele verdik. Mondevılle takımı değil, takımın taraftarı maçı kazandırdı. Çünkü tempolu geçen bir maçtı ve taraftar da maçın başından sonuna kadar büyük performans gösterdi.”

Avrupa kupalarında 10 yıl önce final oynayan ilk Türk takımı olduklarını vurgulayan Kutlu, “İlk maçı 26 sayıyla kaybetmemize rağmen, Adanalı sporseverler sayesinde ikinci maçı 28 sayıyla kazanıp, final oynama şansını elde etmiştik. Bu maç çeyrek final için son adım ve bu maçın tekrarı yok. 40 dakikalık süremiz var, tüm Adanalı basketbolsevenleri, Menderes Spor Salonu'na bekliyoruz” diye konuştu.

-Fransa takımıyla olması ayrı bir önem taşıyor-

Botaşspor Baş Antrenörü Olcay Orak ise Fransa'da kaybettikleri maçı kaybedilmiş bir maç olarak görmediklerini söyledi.

Orak, “Fransa'daki maçı, 80 dakikalık maçın ilk devresine mağlup girdik diye görüyoruz. Maçı farklı kazanacak gücümüz var” dedi.

Karşılaşmanın Fransa takımıyla olmasının ayrı bir önem taşıdığını vurgulayan Orak, seyirci desteğini arkalarına alarak galip gelmek istediklerini kaydetti.

Kaptan Nilay Kartaltepe de Fransa'da kazanabilecekleri maçı kaybettiklerini vurgulayarak, “Son iki dakikayı kötü oynadık. Tur atlayacağımıza inanıyorum. Adana'da çok farklı kazanacağımıza inanıyorum” dedi.
Basketbolun takım oyunu olduğunu vurgulayan Kartaltepe, takım olarak tur atlamak için sahaya çıkacaklarını kaydetti.

İkinci kaptan Naile Çırak ise maçın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, “Avrupa'ya ya tamam ya devam maçı olacak. Perşembe günü tüm basketbolsevenlerin spor salonunu dolduracaklarından eminim. Takımımıza güveniyorum. Güzel bir maç olacak” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz