Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Seyir halindeki kamyon alev aldı

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  25 Ekim 2008 - 08:27Son Güncelleme : 25 Ekim 2008 - 11:15

  Mersin'den yüklediği cam ve mobilya malzemelerini Erzurum'a götüren 40 yaşındaki Necdet Aydınay'ın kullandığı kamyon, Erzincan yakınlarında alev aldı. Bir anda büyüyen alevler, kamyonu sararken Erzincan Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında, yüklü kamyondaki yanıcı özellikteki malzeme de kullanılamaz hale geldi. Ayrıca araçta maddi hasar da meydana geldi.

  KAZADAN FOTOĞRAFLAR

  Olay Erzincan-Sivas Karayolu'nun 8'nci kilometresinde, Gümüşhane yol kavşağı yakınlarında meydana geldi. Erzurum yönüne gitmekte olan Necdet Aydınay idaresindeki 58 EF 007 plakalı kamyon fren balatalarının ısınması sonucu arka lastiğinden aniden alev aldı. Bir anda büyüyen alevler yaklaşık 16,5 ton ağırlığında malzeme taşıyan kamyonu tamamını sardı.


  Olay yerine gelen Erzincan Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu kamyonu saran alevler kontrol altına alındı. Araç sürücüsü Necdet Altınay, Sakaltutan Geçidi'nden inerken araçta hafif duman olduğunu fark ettiğini belirterek “Araç vitese geçmedi, ben de 1'nci viteste, aşağıya kadar indim. Buraya geldiğimde ise araç vitesten boşaldı. Baktım ki, arka tekerlekten ateş çıktı ve araç yanmaya başladı” diye konuştu.


  Yangın nedeniyle tek şeridi kapanan karayolu, yapılan soğutma çalışmalarının ardından yaklaşık 45 dakika sonra tekrar trafiğe açıldı.

  Yangında, kamyon üzerindeki malzemeler kullanılamaz hale gelirken, kamyonun kasa kısmında da maddi hasar meydana geldi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı