ADANA HABERLERİ

Seyhan'da arama kurtarma ekibi kuruluyor

DHA
29.03.2016 - 11:17Son Güncelleme :
DHA

ADANA'nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi kazalar ve doğal afetlerde görev yapacak arama kurtarma ekibi kurma kararı aldı.

Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eğitim Enstitüsü başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi, deprem bölgesinde bulunan Adana'da doğal afet ve kazalarla ilgili öncelikle halkın bilinçlendirilmesi ve yaşanacak muhtemel olumsuzlukların ardından arama kurtarmaya yönelik profesyonel ekiplerin kurulması gerektiğini söyledi. Karalar, AKUT Eğitim Enstitüsü'nün işbirliğinde oluşturulacak Seyhan Belediyesi Arama Kurtarma Takımı'nın eğitim sürecinin tamamlanmasının ardından hizmete başlayacağını kaydetti.

AKUT Eğitim Enstitüsü Başkanı Dündar Şahin de "Dilerim Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın bu hassasiyetini tüm belediye başkanlarımız gösterir. Gerek doğal afet gerekse her türden kazaların ardından bilinçli kurtarma ekiplerinin sahada görev yapması insan yaşamına göstermemiz gereken hassasiyetin bir göstergesidir" diye konuştu.

ADANA,(DHA)

(29.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Seyhan'da arama kurtarma ekibi kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seyhan'da arama kurtarma ekibi kuruluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı