ADANA HABERLERİ

Seyhan'a Bulgaristan'dan 'kardeş'

DHA
31.03.2016 - 14:12Son Güncelleme :

Seyhan'a Bulgaristan'dan 'kardeş'

DHA

 

ADANA'nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi ile Bulgaristan'ın Plavdiv Belediyesi arasında 'Kardeş Belediye' anlaşması için ilk adım atıldı.
Bulgaristan'ın ikinci büyük şehri Plavdiv Belediyesi'nin Başkan Yardımcısı Stefan Stoyanov ve beraberindeki teknik heyet Seyhan Belediyesi'nin davetlisi olarak Adana'ya geldi. Üç günlük inceleme gezisi kapsamında Seyhan Belediyesi'nin çalışmalarını inceleyen Başkan Yardımcısı Stoyanov, özellikle Avrupa Birliği Fonları'nın kullanıldığı projeler konusunda işbirliği yapılabileceğini söyledi.
Plavdiv Belediyesi Ekonomi Danışmanı Georgi Stoev'un da eşlik ettiği Stoyanov, teknik toplantının ardından Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından kabul edildi. Konuk heyetin çalışmaları hakkında bilgi alan Karalar "Türkiye ve Bulgaristan arasında geçmişi uzun yıllara giden tarihi bir birliktelik var. İki ülke insanlarının ve kurumlarının teknik ve sosyal konulardaki işbirliğinin her iki taraf açısından da son derece olumlu olacağını düşünüyorum" dedi. Başkan Karalar, konuk Başkan Yardımcısı Stoyanov'a SEYMER'lerde hazırlanan el işi seramik tablo hediye etti. Görüşmenin ardından Seyhan ile Plavdiv Belediyeleri'nin 'kardeş şehir' olabilmesi için 'iyiniyet mutabakatı' imzalandı.

ADANA,(DHA)

(31.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Seyhan'a Bulgaristan'dan 'kardeş' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seyhan'a Bulgaristan'dan 'kardeş' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı