ADANA HABERLERİ

Seyhan, Asfalt Ve Kilitli Parkede Rekor Kırdı

IHA
28 Temmuz 2015 - 10:39Son Güncelleme : 28 Temmuz 2015 - 10:40

SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR, MEVCUT YOLLARIN İHTİYACA GÖRE ASFALT KAPLAMA YAPILMASI VEYA KİLTLİ PARKE DÖŞENMESİYLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDA ÖNCEKİ DÖNEMLERE ORANLA REKOR KIRDI.

IHA

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, mevcut yolların ihtiyaca göre asfalt kaplama yapılması veya kilitli parke döşenmesiyle ilgili çalışmalarda önceki dönemlere oranla rekor kırdı.
Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü verilerine göre bir plan dahilinde ilçenin tüm mahalleleri ile bazı kamu kurumlarının taleplerini içeren asfalt kaplama hizmetinde Ocak-Temmuz ayları arasında toplamda 51 bin 616,690 ton asfalt kaplama hizmeti yapıldığı bildirildi.
Fen İşleri Müdürlüğü’nün Seyhan ilçesi sınırlarında Ocak ayından 10 Temmuz tarihine kadar gerçekleştirdiği kilitli parke rakamları da önceki yıllar ve emsal belediyelerle karşılaştırıldığında bir rekoru gösteriyor. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ocak 2015 itibariyle ilçe sokaklarında 26 bin 414 metrekarelik kilitli parke çalışması yapıldığını açıkladı.
HER GÜN BİN 200 TON ASFALT DÖKÜMÜ YAPILIYOR
Her gün ortalama bin 200 ton asfalt dökümü yapılan Seyhan’da asfalt kaplama hizmetinde önceki yıllara uygulanan hatalı yöntemin dışında yeni ve modern bir sistem uygulanıyor. Asfalt dökümü yapılacak sokaktaki mevcut eski asfalt, belediye makine parkına yeni dönemde dahil edilen asfalt söküm makinesi ile sökülüyor. Yol seviyesinin düzeltilmesiyle birlikte yeni asfalt dökümü bu şekilde yapılıyor. Bu sayede uzun yıllardır hatalı şekilde uygulanan eski asfaltın üzerine yeni asfalt dökülmesi ve yol seviyesinin çok zaman evlerin kapı ve pencere eşiklerini aşmasının da önüne geçiliyor.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar kilitli parke döşenmesi ve asfalt döküm hizmetini çoğu zaman bizzat kendisi denetliyor. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesine dahil edilen asfalt söküm makinesinin çalışmalarından çok verim aldıklarını belirten Başkan Karalar, “Vatandaşlarımız yıllardır asfalt üstüne asfalt dökülmesi şeklindeki hatalı uygulamadan çok mağdur oldu. En hafif yağışlarda evlere yağmur suyu giriyordu. Zaten kısıtlı imkanlarla aldıkları eşyaları yağmur suyundan heder oluyordu. Yeni yöntemle yol seviyesi yükselmeden yeni asfalt kaplamayı yapabiliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Seyhan, Asfalt Ve Kilitli Parkede Rekor Kırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seyhan, Asfalt Ve Kilitli Parkede Rekor Kırdı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:29
  • Yatsı
   20:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı