« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Şeyh' Ömer Aşık

Chicago Bulls taraftarları, İngilizce'de söylenmesi zor olan “Aşık”, yerine milli basketbolcuya “şeyh” anlamına gelen “sheikh” ismini taktılar.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Doğu Konferansı final serisinin ilk maçında da oynadığı 11 dakikalık süre içinde başarılı bir performans ortaya koyan NBA'in çaylak ismi Ömer Aşık, karşılaşma sonrası soyunma odasında açıklamalarda bulundu.

Doğu Konferansı serisine çok iyi bir galibiyetle başladıklarına işaret eden Aşık, aynı disiplinle oynayarak final serisini 4-0 ile geçmek istediklerinin altını çizdi.

Farklı skorun ardından Çarşamba günü oynayacakları mücadelenin son derece önemli olduğunu vurgulayan Aşık, NBA'e geldiği ilk yıl Doğu Konferansı finallerinde oynamanın da gurur verici bir olay olduğunu söyledi.

Milli basketbolcu, Heat'i geçerek NBA finallerinde Batı'dan gelecek rakibi de yenmeyi ve ligdeki ilk yılında şampiyonluk yüzüğünü takmayı arzuladığını belirtti. Maçı yorumlayan NBA'in efsane isimlerinden Charles Barkley ise Ömer Aşık'ın sezon başından bu yana kendisini çok geliştirdiğini, Bulls'un başarısında pay sahibi olduğunu kaydetti.

AŞIK, OHIO GÜZELİ İLE AMERİKAN BASININA KONU OLDU

Öte yandan, bu sene “Miss Ohio” seçilen Lindsay Davis ile yeni bir ilişkiye başladığı iddia edilen milli basketbolcu, Ohio güzeli ile olan birlikteliği nedeniyle de Amerikan basınına konu oldu.

Basketbol magazin haberleri yapan Terezowens haber sitesinde 2010 Ohio Güzeli seçilen Amerikalı model Davis ile Chicago'daki ünlü Hancock Kulesi'nin 95. katındaki Signature Restoran'da çekilmiş bir fotoğrafı bulunan Aşık'ın, Amerikalı güzel ile ilişki yaşadığı öne sürüldü.

Eski balerin olan Davis'in kalbinden rahatsız olduğu ortaya çıkınca balerinliği bıraktığı ve kalp hastalığıyla ilgili yardım toplayan çeşitli derneklere destek olduğu belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz