KONYA HABERLERİ

Seydişehirli Gençler Medeniyet Okulu’nda Buluştu

IHA
25.02.2015 - 15:39Son Güncelleme :

KONYA’NIN SEYDİŞEHİR İLÇESİNDE GENÇLER, MEDENİYET OKULU PROJESİ KAPSAMINDA BÜYÜKLERE SAYGI, SEVİ, HÜRMET VE OKUMANIN ÖNEMİNİ ANLATAN SKEÇLERLE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİ.

IHA

Konya’nın Seydişehir ilçesinde gençler, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında büyüklere saygı, sevi, hürmet ve okumanın önemini anlatan skeçlerle keyifli vakit geçirdi.
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ında katıldığı Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Konya Büyükşehir, Seydişehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenledikleri program, Seydişehir’de liselerde eğitim-öğretim gören gençler tarafından ilgiyle izlendi. Sahnelenen eğitsel skeçlerle mesajlar verilirken, gençler tarafından beğeni ile izlenen tiyatro oyunları hem eğlendirdi, hem medeniyetimiz hem de örf ve adetlerimizi yaşatmak adına hatırlatmalarda bulunuldu.
“BİN YILLIK KADİM BİR MEDENİYET OLAN OSMANLI’NIN NESLİYİZ”
Seydişehir Belediye Bakanı Mehmet Tutal, bizlerin bu milletin evlatları olarak, sadece 100 yıllık bir geçmişe değil, bin yıllık bir tarihi olan kadim medeniyetler kuruluşu olan Selçuklu’nun, Osmanlı’nın mirasçısı nesiller olduğumuzu söyledi.
Mehmet Tutal, “ Osmanlı nesli olarak bizlerde öyle güzel değerler, öyle güzel hasletler var ki, gerek gençlik olarak, gerekse yetişkinler olarak, batı medeniyetine hiç ihtiyacımız yok” dedi.
Eğitimcilikten geldiğini dile getiren Başkan Tutal, Seydişehir’in eğitimde belli mesafelere gelindiğini ve bunun sevindirici olduğunu belirterek, ahlaki değerlere önem verilmesi gerektiğini savundu. Ahlaki değerlerin korunmasını ve yaşatılması gerektiğine de dikkat çeken Tutal, “Şunu hepimiz biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin değil, Dünyanın en iyi cerrahı olsa ve bu doktor alkolik ise yapacağı operasyonlarda eli titriyorsa bu kişinin insanlığa hiçbir faydası olmaz. Onun için bizim ahlaki değerlerimize, inanç değerlerimize, tarihi değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Ve bunları en iyi şekilde sizlerin temsil edeceğine inanıyorum. Özellikle bizim lise gençliğimizin ilerde bu millete yön verecek yetişmiş insanlar olacağı için sağlam bir nesil olması gerekiyor” diye konuştu.
Başıboş eğitimsiz insanların kimseye faydası olmadığını ileten Tutal, “Sokak serserilerinden bu memlekete, bu millete hizmet eden hiç kimse çıkmamıştır. Alanımızda kendimizi yetiştirmemiz ve aranan insan olmamız; bilimde, teknolojide bu memlekete, bu millete ve bu devlete hizmet etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
“HERKES KALİFİYE PERSONEL İSTİYOR”
Başkan Mehmet Tutal, her gün onlarca gencin iş için başvurduğuna dikkat çekerek, belediye olarak en fazla sıkıntı çekilen durumlardan birinin işsiz gençlere iş bulma olduğunu söyledi. Kendisini yetiştirmiş birim müdürlüğü yapacak belli alanlarda hizmet edecek insanlara her zaman ihtiyaç olduğunu dile getiren Tutal, “Kendini yetiştirmiş, alanında uzman insan bulamıyoruz, ama vasıfsız işlerde çalışmak isteyen, günde onlarca başvuru yapan genç var. Derslerde başarılı olmak ilerde iyi bir insan olmak, alanında kendini yetiştirmiş olmak ve aranan insan olmak gerekli. Seydişehir gençliğinin bunu yapan insan olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Seydişehirli Gençler Medeniyet Okulu’nda Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydişehirli Gençler Medeniyet Okulu’nda Buluştu haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı