KONYA HABERLERİ

Seydişehir Ve Hüyük’te İçme Suyu Hattı Yenilendi

IHA
15.10.2015 - 12:48Son Güncelleme :

SEYDİŞEHİR VE HÜYÜK İLÇELERİNDE YÜRÜTÜLEN ISLAH ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA İÇME SUYU SAĞLAYAN ANA HATLARI YENİLENDİ.

IHA

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Seydişehir ve Hüyük ilçelerinde yürütülen ıslah çalışmaları kapsamında içme suyu sağlayan ana hatları yeniledi.
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, uzun zamandır kullanılan fakat toplum sağlığını tehdit ettiği için yenilenmesi gereken su hatlarında ıslah çalışmaları yapıyor. 6360 Sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu’yla birlikte tüm yerleşim birimlerinde su ve kanalizasyon hizmeti veren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Seydişehir ve Hüyük ilçe merkezlerinde daha önce yapılmış, yıllardır kullanıldığı için ekonomik ömrünü tamamlamış ve insan sağlığına zarar veren boruları yeniledi. Ayrıca eskiyen borulardan sızan su kaybı da önlenmiş oldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Yıllar önce şebekesi döşenmiş su hatlarının geçtiği borular zamanla kurum bağlamış, küflenmiş veya paslanmış olabiliyor. Bu, insan sağlığını olumsuz etkilediği gibi hat üzerinde sık sık arızalara da neden oluyor. Bu yüzden işletim ömrü dolan boruları, yüksek yoğunluklu borularla değiştiriyoruz. Uzun ömürlü, sağlıklı ve yüksek basınca dayanıklı olması dolayısıyla da daha çok polietilen boruları tercih ediyoruz. Bu borularımızın montajı pratik olması yanı sıra, yeraltı hareketlerinden etkilenmeyen, su kaybını önleyen ve sahada uygulanması kolay bir yapısı da var” dedi.
Seydişehir ve Hüyük ilçe merkezlerindeki ıslah çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Akyürek, “Seydişehir ilçemizin merkezinde Hürriyet Caddesi’nde gerçekleştirdiğimiz ana hat su şebeke ıslahı çalışmalarında KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, farklı çaplarda toplam 3 bin 579 metre uzunluğunda 100 yıl ömürlü, yüksek basınca dayanıklı, sağlıklı polietilen borular kullanmıştır. Hüyük ilçemizde ise Cumhuriyet Caddesi üzerinde farklı çaplarda 3 bin 836 metre uzunluğunda 100 yıl ömürlü, yüksek basınca dayanıklı, sağlıklı polietilen borular kullanmıştır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Seydişehir Ve Hüyük’te İçme Suyu Hattı Yenilendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 12 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydişehir Ve Hüyük’te İçme Suyu Hattı Yenilendi haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:53
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı