KONYA HABERLERİ

Seydişehir’de Kuğulu Vadisi Projesi’nde Çalışmalar Başladı

IHA
27.10.2015 - 11:22Son Güncelleme :

SEYDİŞEHİR İLÇESİNDE KUĞULU VADİSİ PROJESİNİN GÖLET YAPIMI ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

IHA

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi, Konya Ovası Projesi (KOP) ve Devlet Su İşleri’nin (DSİ) ortaklaşa çalıştığı Kuğulu Vadisi projesinin gölet yapımı çalışmaları başladı.
Mega proje olarak adlandırılan ve bölgenin en büyük projelerinden olan Kuğulu Vadisi Projesi’nin Seydişehir ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Tutal, Kuğulu Vadisi Projesi’nde bulunan gölet yapımı için DSİ araçları bölgede hummalı bir çalışma içersisine girdiklerini kaydetti. Mega projenin dört bir yandan çalışmalarının sürmesi ve ilerleme kaydetmesinin sevindirici olduğunu dile getiren Başkan Mehmet Tutal, projenin 2016 yılında tamamlanacağını ifade ederek, “Devlet Su İşleri, Kop ve Seydişehir Belediyesi olarak başlattığımız çalışmada bölge ekonomisine katkı sağlayacak tesisler oluşturacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve KOP idaresiyle birlikte proje üzerindeki çalışmalarımız tamamlandı. Kuğulu Park’ın doğal yapısı muhafaza edilecek. Su sporlarının yapılacağı büyük bir gölet ve çevresinde modern dinlenme tesisleri ve mesire alanı bulunacağı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Proje hayata geçtiği an ilçemiz turizmine ve ekonomisine katkı sağlayacak ve Seydişehir’in çehresi değişecek. İlçemiz adına yapılan hiçbir hizmet yeterli olmayacak ve yeni projeler ve yatırımlar ile çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Seydişehir’de Kuğulu Vadisi Projesi’nde Çalışmalar Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydişehir’de Kuğulu Vadisi Projesi’nde Çalışmalar Başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı