KONYA HABERLERİ

Seydişehir’de “Her Yere Bayrak Teröre Lanet” Kampanyası

IHA
10 Eylül 2015 - 12:33Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 12:34

SEYDİŞEHİR HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜNDE DÜZENLENEN BASIN AÇIKLAMASINDA, TERÖRÜN ÜLKE HUZURUNA VE BÜTÜNLÜĞÜNE KASTEDİLDİĞİ VE ANCAK SAĞDUYUNUN KORUNMASI GEREKTİĞİ BELİRTİLDİ.

IHA

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sivil toplum kuruluşları başkanları, oda başkanları ve muhtarlar terörü lanetleyerek bayrak asma kampanyası başlattı.
Seydişehir Hükümet Konağı önünde düzenlenen basın açıklamasında, terörün ülke huzuruna ve bütünlüğüne kastedildiği ve ancak sağduyunun korunması gerektiği belirtildi.
Ülkenin son zaman diliminde gerçekten üzücü hadiseler yaşadığını söyleyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, birlik ve beraberlik zamanı olduğunu vurguladı. Başkan Tutal, “Tarih boyunca bu millet ne zaman ayağa kalkıp güçlense bu tür hadiseleri gözlemledik, okuduk ve yaşıyoruz. Bunlar üzücü hadiseler, toplumsal olan tepkimizi göstermek mecburiyetindeyiz. İnşallah ülkemiz bu tür hadiselerle bir daha karşılaşmaz. Bunlar, 3-5 çapulcu, arkalarında sömürgeci ülkelerin, İsrail’in, Amerika’nın, batı toplumlarının uşaklığını yapan tetikçi bir güruh. Bin yıllık tarih boyunca biz farklı ırklarda olan insanlarla beraber kardeşçe yaşadık. Kardeşane yaşamaya da devam edeceğiz. Devletimizin askeri, polisi bu çapulculara pabuç bırakmayacak güçtedir. Gerekli olduğunda bu millet kendi evlatlarını, sivil evlatlarını feda etmeye hazırdır. Ama bu yaşanan hadiseler bizim kardeşlik hukukumuzu zedelemeden olması gerekir ki, biz bugün bu kalleşçe saldırılarda hesaplanan milleti millete kırdırma, kardeşi kardeşe kırdırma olaylarına gelmeyelim. Bundan dolayı sabırla, metanetle hareket etmek durumundayız. Ben Seydişehirli kardeşlerimize sağduyu, kardeşlik hukukunu ezmeden, birlik beraberlik içerisinde bu tür tepkileri göstermeye davet ediyorum. Şehitlerimize Yüce Yaratıcıdan rahmet diliyoruz. Onların yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz. İnşallah bu millet tarih boyunca bu sıkıntılı dönemleri, birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz sayesinde atlatmaya hazırdır ve atlatacaktır. Bugün beraberce bir arada olmamız, bu tepkiyi göstermemiz bunun en güzel örneğidir. Milli birlik, beraberliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımızı esnafımıza, iş yerlerimize asmaları için dağıtıyoruz” dedi.
Seydişehir Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Uysal ise, “Terörü lanetliyoruz. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü bozmak için, zamanında yüz binlerce şehidimizin kanlarıyla suladığı topraklarımızda bugün yine farklı isimlerle farklı yerlerde ama aynı maksatla kargaşa oluşturulmaktadır. Kardeşçe yaşadığımız aynı sofrayı paylaştığımız, kız alıp verdiğimiz halkımızla birliğimizi, dirliğimizi bozarak kötü emellerine ulaşmayı hedeflemektedirler. Bu savaş, Türk-Kürt savaşı değildir. Bizler yüzyıllardır, Türk’üyle, Kürt’üyle, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Sünni’si, Alevi’si ile birlikteyiz. Biz Kardeşiz. Ülkemizin üzerine oynanan oyunlar ile kara bulut gibi çöken bu kana susamış tehditkarlar, kardeşi kardeşe vurdurmakta, evlat acısı, kardeş acısı yaşatmaktadırlar. Cennet vatanımızın bir karış toprağına bile fenalık gelmesin diye, analar ağlamasın, yürekler yanmasın diye askerlerimiz ve polislerimiz şehit düşüyor. Allah yüce kitabında şehitlerimiz için ‘Allah yolunda öldürülenlere sakın ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler, Rableri katında rızıklanmaktadırlar’ buyurmaktadır. Biz onları vatan için cennete yolcu ediyoruz. Amerika, İsrail ve Avrupa ülkeleri gibi dış ve iç mihraklar memleketimizi kaosa sürüklemek ve fitne oluşturmak için sürekli uğraş vermektedirler. Bizler millet olarak tek yumruk, tek yürek olduğumuz sürece vatan hainleri hiç bir zaman bu emellerine ulaşamayacaklardır. Vatanımızın huzurunu ve bütünlüğünü korumak için millet olarak hepimiz canımızı vermeye hazırız. Terör örgütünün amacı ülkede kaos oluşturarak, vatandaşı birbirine düşürmektir. Ülkemizde yaşanan terör olaylarına tepkimizi demokratik sınırlar içerisinde göstermeliyiz. Provokasyonlara alet olmamalı ve sağduyumuzu kaybetmemeliyiz. Terör olaylarına tepkimizi göstermek için tüm Seydişehirli hemşehrilerimizi evlerine ve iş yerlerine Türk Bayrağı asmaya davet ediyoruz. Allah-ü Teala tarafından müjdelenen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, milletimize sabr-ı cemil ve baş sağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve beraberindekiler basın açıklaması sonrası esnaflara ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtarak asmalarını ve gereken tepkiyi göstermelerini istedi. Programın ardından ziyaret edilen şehitlikte Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Seydişehir’de “Her Yere Bayrak Teröre Lanet” Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 12 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydişehir’de “Her Yere Bayrak Teröre Lanet” Kampanyası haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:17
  • Guneş
   06:02
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:45
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı