KONYA HABERLERİ

Seydişehir’de Ana Caddeler Yeniden Modernize Ediliyor

IHA
07.08.2015 - 10:04Son Güncelleme :

SEYDİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTAL, ANA CADDELERDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEYEREK ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI.

IHA

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve KOSKİ tarafından Seydişehir ilçesinde yapılan Karabulak Kavşağı, Seyyid Harun Bulvarı ve Necati Kalaycıoğlu Caddesi yeniden modernize ediliyor.
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Seyyid Harun Bulvarı ve Necati Kalaycıoğlu Caddesi üzerinde devam eden alt yapı çalışmaları, kaldırım ve asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Seydişehir’de son 30 yıldır bu yollarda köklü bir yapılaşmanın yapılamadığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Büyükşehir Yasası ile birlikte Konya’nın Seydişehir dahil 28 ilçesinde, ana caddelerinde düzenleme çalışmalarının başlatıldığını belirtti.
Seydişehir’de başlatılan bu çalışmaların ilçemizde olmazsa olmaz haline geldiğini belirten Başkan Tutal, zamanla yıpranan yollar üzerinde yamalar yapılarak iyileştirme çalışmalarının yapıldığını fakat uzun vadeli sağlıklı sonuçlar alınamadığını söyledi. Daha da önemlisisin 30 yıldır asbest boru hatları ile kullandıkları vatandaşımızın içme suyu, daha sağlıklı ve uzun ömürlü PVC borular ile değiştirildiğini ifade eden Başkan Tutal, yapılan çalışmaların çalışma sahasında sadece asfalt, kaldırım ve bisiklet yolu çalışmalarından ibaret olmadığını, alt yapı su abone bağlantısı, drenaj ve kanalizasyon çalışmalarının da vakit aldığını ifade etti. Seyyidharun Bulvarı ve Necati Kalaycıoğlu Caddesi’nin Kurban Bayramına kadar tamamlanması planlandığını kaydeden Tutal, bu süre zarfında da geçici olarak yaşanan trafik ve hava kirliğinin vatandaşlarımız ve esnaflarımız tarafından anlayışla karşılanması gerektiği belirtti.
Seydişehir Belediyesi şehir merkezinde devam eden alt yapı çalışmaları sırasında toz ve kirliliğin önlenmesi için sulama ve yol yıkama çalışmalarını da sürdürüyor. TEİAŞ Karabulak kavşağı ve eski garaj arasında devam eden çalışmalar son sürat devam ederken asfalt öncesi alt yapı çalışmaları da ihmal edilmiyor. Uzun yıllardır eski drenaj ve kanalizasyon hatları yeni hatlarla değiştirilirken 30 yıldır kullanılan asbest içme suyu hatları ise daha kaliteli, uzun ömürlü ve daha sağlıklı olan PVC borular ile değiştiriliyor. Abone hatlarının yüzde 50 sinin bağlantılarının tamamlandığını belirten yetkililer devam eden çalışmalar ile 3 hafta içerisinde tamamlanacağını ifade ettiler.
Çalışma sahasında 6 kilometrelik şehir merkezindeki yollar sıcak asfaltla yeniden yapılırken bu güzergahta bulunan 24 bin metrekare kaldırım andezit taş ile döşenerek yürüyüş ve bisiklet yolu ile de modern bir yapıya sahip olacak. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın tüm ilçelerinde başlatılan yatırım atağı ile Konya ilinin tamamının modern bir yapılaşma içine girdiğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Seydişehir’de Ana Caddeler Yeniden Modernize Ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydişehir’de Ana Caddeler Yeniden Modernize Ediliyor haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:48
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı