KONYA HABERLERİ SEYDİŞEHİR HABERLERİ

Seydişehir Belediye Başkanı, ''40 projeden 18'i tamamlandı''

DHA
08.05.2018 - 13:29Son Güncelleme :
DHA

Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR,(Konya)(DHA)- SEYDİŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2014 Yerel Seçimleri öncesinde vatandaşlara vaad ettiği 40  projeden 18 'ini  4 yılda  tamamladığını, 22 projenin ise tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 4 yıllık hizmet süresince yaptıkları projeleri vizyon ve sosyal belediyecilik alanında tamamladıklarını belirtti.
Başkan Tutal, vizyon projelerden Kuğulu Vadisi çalışması, Eski Garaj çalışması, Seyyid Harun Veli ve Çevresi Düzenleme çalışması  ile Termal Sosyal Tesisler çalışması  hakkında bilgi verdi.

Seçimlerde söz verdikleri 40 projeden 18 projenin tamamlandığını 10 projenin etaplar halinde, 6  projenin Bakanlıkta onay aşamasında olduğu belirten Başkan Tutal, geri kalan 6 projenin ise Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılan çalışmalar olduğunu kaydetti.
Seydişehir'in yıllardır beklediği Eski Garaj ve Termal Tesis konularının  çözüme  kavuşacağını ifade eden Başkan Tutal, ''Termal Sosyal Tesislerde  1’inci etap tamamlandı, 2’inci ve 3’üncü etap çalışmalarına başlandı. Eski Garaj Ticaret ve Konut Merkezi çalışmamızın  yüzde 50'lik bölümü tamamlanmış olup, 2019 yılı Mart ayında teslimi yapılacaktır. ''dedi.
Kuğulu Vadisi 1 etap çalışmalarının tamamlandığını , 2 etap çalışmalarının ise 2019 yılı hazır olacağını kaydeden Belediye Başkanı Tutal;,''Kent turizmine, sosyal hayata ve ekonomisine önemli katkılar sağlayacak.Vizyon projelerimizden olan Kuğulu Vadisi çalışmamız sosyal tesisler, Ekopazar, sera, spor  tesisleri, lunapark, seyir terası, kır kahveleri, paintball alanı, kamp ve karavan turizminin yapılacağı alanlar, midilli çiftliği,  göl çevresinde kafe ve restorantlar, yürüyüş ve bisiklet yolları,  su sporları  ve orman köşkü yer alacak hem Seydişehir'in hem de bölgenin cazibe merkezi olacak. Burası sadece insanların piknik yaptığı bir yer olmayacak. Bu çalışma, aynı zamanda şehrimize vizyon katacak, insanların dışarıdan Seydişehir'e  gelerek konaklayacakları  ve aynı zamanda turizmi de tetikleyeceğine inandığımız bir sosyal yapıya dönüşecek" diye konuştu.
Başkan Tutal, Köy ve Kasaba yollarının yapımı, Şehir İçi Su Şebeke Hatlarının Yenilenmesi, Organize Sanayi Bölgesinin Desteklenmesi, Gençlik Merkezi Projesi, Akçay Deresi ve Islah Çalışması, Yeni Otopark Projesi, Mahalle Meclisi Toplantıları, Seyyid Harun  Veli Cami Çevre Düzenlemesi, Bisiklet Yolları Yapımı gibi çalışmalara başlandığını ve  hızla devam edildiğini belirtti.
Özel Organik Tarım ve Hayvancılık Kalkınması Projesi, Sebze  ve Meyve Hali Projesi, Hobi Bahçeleri Projesi, Huzurlu Yaşam Evi Projesi, Hasta Refakatçi Misafirhanesi gibi çalışmaların ilgili Bakanlıklarda onay aşamasında olduğunu kaydetti.

Başkan Tutal,'' Yeşil Şehir Projesi kapsamında Selçuklu Aile Çay Bahçesi ve Parkının ihalesinin yapıldığını yükselen bu çalışmanın 2018 yılı sonunda teslim edileceğinin kaydederek ;" şehir merkezi konağımız açıldı. Sokak Hayvanlarının Barınması Projemizi  Konya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çalışıyoruz. Beledimiz tarafında yer tahsisi yapıldı. 2019 yılı içerinde tamamlamayı hedefliyoruz. , Emekliler Konağımızı 2018 yılı sonlarına doğru faaliyete geçireceğiz""dedi.

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Seydişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Seydişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Seydişehir Belediye Başkanı, ''40 projeden 18'i tamamlandı'' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı