MUĞLA HABERLERİ

Seydikemer’e Şehit Adnan Ergen Kütüphanesi Açıldı

IHA
27.10.2015 - 20:29Son Güncelleme :

ŞEHİT ADINA KÜTÜPHANE KURULDU

IHA

Seydikemer’de sosyal medya üzerinden öğrenciler yararına kurulan "Yardımseverler" grubu Şehit Adnan Ergen İçin Kütüphane oluşturdu.
Gönüllülerin bir araya gelerek Sosyal paylaşım sitesinde kurdukları Yardımseverler grubu öğrencilere yardım etmeye devam ediyor. Okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı ve Elbise yardımında bulunan Yardımseverler Grubu , yine aynı okullarda yüzlerce kırtasiye paketleri dağıttılar. Grup yöneticileri yardımda bulunmak isteyen kişilerden para kabul etmezken, sadece öğrencilere dağıtılmak için kendilerine teslim edilen paketleri yine yardımseverlerle birlikte öğrencilere ulaştırıyorlar.
Bugüne kadar Seydikemer de bir çok okula ulaşan "Yardımseverler" grubu Seydikemer Eşen İlkokulu ve ortaokuluna da Dağlıcada Şehit olan Adnan Ergen için kütüphane oluşturmak için kampanya yapıp amaçlarına ulaşarak Eşen İlkokulu ve Ortaokuluna Şehit Adnan Ergen kütüphanesini kazandırdılar.
Grup adına bir açıklama yapan Yalçın Coşkun "Grubumuz asla Reklam yapma gibi bir düşüncesi yoktur. Hiçbir siyasi grubun veya sivil toplum örgütüne de bağlı değildir. Her düşünceden arkadaşlarımız vardır. Grubumuzun amacı ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımda bulunmak. Okullarımızda ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin listesi yayınlanıyor ve yardımseverlerde bu ihtiyaçları karşılayarak bizlere teslim ediyor. İsteyen bütün gönüllü arkadaşlarımızla okullara giderek teslim ediyoruz. Herkesi bu güzel oluşuma davet ediyoruz" dedi.
Okul Müdürü Mehmet Akif Doğan ise : Yardım kampanyasına katılanlara ve bu yardımı yaparak şehit Adnan Ergen’in adının okulunda da yaşamasına vesile olanlara teşekkür etti.
Baba Mehmet Ergen’in kalbi ile ilgili rahatsızlığı sebebiyle İzmir’de bulunduğu Kütüphane açılış programına şehidin annesi Hacer Ergen katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Seydikemer’e Şehit Adnan Ergen Kütüphanesi Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 20 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydikemer’e Şehit Adnan Ergen Kütüphanesi Açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı