MUĞLA HABERLERİ

Seydikemer’de Spor Ön Plana Çıkacak

IHA
31.10.2015 - 12:22Son Güncelleme :

SEYDİKEMER'DE SPOR ÖN PLANA ÇIKACAK

IHA

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yaşayan yerleşik İngilizler, Seydikemerli gençlere kurs vermek istiyor.
Seydikemer’de gençlerin Futbol ve Voleybola olan ilgisini farklı spor dallarına da çekmek istediklerini belirten yerleşik İngilizler, her hafta Kapalı spor salonunda badminton oynayarak hem spor yapıyorlar hem de gençlerin farklı spor dallarına dikkatini çekmek istiyor.
Seydikemer Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Türk, yaptığı açıklamada: “Spor salonunun yeni açılmasına rağmen vatandaşlar tarafından yoğun şekilde kullanıldığını belirtti. Yerleşik yabancı vatandaşların da Seydikemerli gençlere spor anlamın da örnek teşkil etmesi açısından önemli olduğunu dile getirirken Kapalı spor salonu 24 saat boyunca vatandaşlarımızın ve Özellikle gençlerimizin hizmetindedir.Özellikle Gençlere sahip çıkılmalı ve desteklenmeli. Seydikemer’de sporun ön plana çıkması için gerekli olan tüm çalışmaları yapıyoruz” dedi.
Yerleşik yabancı vatandaşlardan Robin Smith de, “Seydikemer’de ikamet eden yabancı vatandaşlar olarak her hafta Cuma günleri Badminton oynamak için Kapalı Spor Salonuna geliyoruz. Seydikemer deki gençlerin dikkatini farklı spor dallarına çekerek yeteneklerinin ortaya çıkmasını istiyoruz. Seydikemer’de badminton sporunu öğrenmek isteyen gençlere ücretsiz kurs vermeye de hazırız. Salonun kullanılmasın da hiçbir emekten kaçmayan Sayın Müdürümüz Adem Türk’e teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Seydikemer’de Spor Ön Plana Çıkacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydikemer’de Spor Ön Plana Çıkacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı