MUĞLA HABERLERİ

Seydikemer’de ‘Gizli Yetenekler’ Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

IHA
30.10.2015 - 11:15Son Güncelleme :

GİZLİ YETENEK TOPLANTISI

IHA

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında İlçemizde uygulanacak olan Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı Gizli Yetenekler Projesi?tanıtım toplantısı yapıldı.
Toplantıya İlçe Kaymakamı Muammer Köken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Güven Yiğit, ilçe okullarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Türkçe, Müzik, Görsel Sanatlar, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Katıldı.
İlçe Kaymakamı Muammer KÖKEN toplantıda, ilçemizdeki her bir öğrencinin gizli bir yetenek olabileceği düşünülerek çalışmaların devam etmesi gerektiği ve gizli bir yeteneği olan öğrencilerin belirlenmesi için özen gösterilmeli dedi. Öğrencilerimizin eğitim hayatının sadece temel derslerden ve sınavlardan ibaret olmadığını, öğrencilerimizin yeteneklerini ön plana çıkaracak derslere de daha fazla önem vermemiz gerekir dedi.. Öğrencilerin yeteneklerinin ön plana çıkarılmasının ve bu yeteneklerini keşfetmesinin onların sosyal hayatlarında daha başarılı olmalarını sağlayacağı gibi bu yeteneklerini kullanarak ileride bir meslek sahibi olabileceklerini de belirtti.
Önümüzdeki dönemde her okulda en az bir tiyatro kulübü, resim veya müzik kursu açılması, ilçemizin temel değerleri olan cura ve sipsi gibi çalgıların öğretilmesi, okullarda hobi odalarının oluşturulması ve nisan ayı içerisinde karma resim sergisi açılması planlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Seydikemer’de ‘Gizli Yetenekler’ Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 11 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydikemer’de ‘Gizli Yetenekler’ Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı