GeriSeyahat Uzungöl beyaza büründü, yılbaşına hazır!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Uzungöl beyaza büründü, yılbaşına hazır!

Uzungöl beyaza büründü, yılbaşına hazır!

Trabzon'un Çaykara ilçesinde zengin bitki örtüsü ve manzarasıyla ünlü Uzungöl, yılbaşı tatilinde de yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.Turistlerin en çok ziyaret ettiği mekanların başında gelen Uzungöl'de konaklama tesislerinde yılbaşı yaklaşırken rezervasyonlar da artıyor. İşte detaylar...

Yaklaşık 1000 metre rakıma sahip Uzungöl, kar yağışıyla da ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Son yıllarda fotoğraf tutkunlarının da ilk adresi haline gelen Uzungöl, yılın 11 ayında 673 bin 433 yerli ve yabancı turisti ağırladı. Yılbaşı tatilcilerinin de ilgi göstermeye başladığı Uzungöl'de otellerin şimdiden dolmaya başladı.

Uzungöl beyaza büründü, yılbaşına hazır


İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon'un turizm açısından yoğun bir dönem geçirdiğini söyledi. Trabzon'u yılın 11 ayında 2 milyon 125 bin kişinin ziyaret ettiğini dile getiren Ayvazoğlu, kış turizmine yönelik de çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.


Ayvazoğlu, bölge turizmi açısından Uzungöl'ün de önemli bir turizm destinasyonu olduğunu kaydetti. Yılbaşı tatilini Uzungöl'de geçirmek isteyenlerin şimdiden rezervasyon yaptırdığını dile getiren Ayvazoğlu, şöyle konuştu:

Uzungöl beyaza büründü, yılbaşına hazır


"Yılbaşı tatilcilerinin yöreye yoğun ilgi göstermeleri, Uzungöl'deki konaklama tesislerinin rezervasyonlarını yüzde 50 artırdı. Bu nedenle de kış turizm alternatiflerini daha da geliştirmek istiyoruz. Şu an Körfez ülkelerinden gelen turistleri ağırlamakla birlikte yapacağımız tanıtım faaliyetleriyle özelikle Avrupa'dan ve Uzak Doğu'dan gelen turistleri bölgemize çekmek gayretindeyiz.

Uzungöl beyaza büründü, yılbaşına hazır


Amacımız turizm potansiyelimizi daha da ileri seviyelere taşımak. Bu nedenle turistlerimizin memnuniyeti de bizler için önemli. Turizm rakamlarımıza baktığımızda da bunu büyük oranda sağladığımızı düşünüyorum."


1'er Saniyede 201 Ülke

1'er Saniyede 201 ÜlkeTam 201 ülke gezen bu gezgin, her gittiği ülkeyi 1 saniyeye sığdırmış.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle