« Hürriyet.com.tr

Uzmanlar uyardı! 'Seyahat güvence paketi sözleşmesini' imzalamadan tatile çıkmayın

Yaz tatili için sezonun başlamasına sayılı günler kala seyahat acenteleri de avantajlı tatil paketleri sunuyor. Hem bütçeye uygun hem de sorunsuz bir tatil yaşamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan turizm uzmanları 'seyahat güvence paketi sözleşmesini' imzalamadan tatile çıkmayın uyarısında bulunuyor. İşte seyahat güvence paketi sözleşmesiyle ilgili detaylar...

Hürriyet Haber
X

Havaların ısınmasıyla yerli turistler de tatil planı yapmaya başladı. Ancak uzmanlar uyarıyor; ‘seyahat güvence paketi sözleşmesini’ imzalamadan tatile çıkmayın. Türkiye'de tatile çıkan kişilerin büyük yüzdesinin erken rezervasyon indirimlerinden faydalandığını belirten Yaşar Üniversitesi MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği Öğretim Görevlisi Gökhan Doğan, internette yer alan ve ucuza tatil vaat eden her sitenin güvenilir olmadığının altını çizdi.

Uzmanlar uyardı Seyahat güvence paketi sözleşmesini imzalamadan tatile çıkmayın

Ucuza tatil yapmak isteyip aylar öncesinden rezervasyon yaptıran tüketicilerin satın aldıkları paketin içeriğine de dikkat etmeleri gerektiğini belirten Yaşar Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe Özdemir, "Ülkemizde tatil tüketicileri genel olarak bilinçlenmiş durumdadır.

 

Vize alması en kolay ülkeler
Vize alması en kolay ülkeler

 

Ayrıca, genç kesim daha çok internetten tatil paketi satın aldığı için pek çok siteden fiyat karşılaştırmasını da kolaylıkla yapabiliyor. Daha yaşlı tüketiciler ise tatillerini planlarken acentelerin uzmanlığına ihtiyaç duyuyor. Erken rezervasyon ise özellikle kamu sektöründe çalışanlar tarafından tercih ediliyor.

Uzmanlar uyardı Seyahat güvence paketi sözleşmesini imzalamadan tatile çıkmayın

Erken rezervasyon indirimiyle paket satın alan kişiler özellikle satın aldıkları paketin içeriğine çok dikkat etmeliler. Oda tiplerinin yanı sıra yeme içme hizmetinin sınırına ve ekstra hizmetlerin fiyatlarına da dikkat etmeliler.

 

Kolay vatandaşlık veren ülkeler
Kolay vatandaşlık veren ülkeler

 

Erken rezervasyon indiriminden faydalanan tüketiciler ekonomik kriz dönemlerinde söz konusu fiyatların yüksek sezonda da uygulanmayacağı konusunda emin olmalıdırlar. Bu konuda herhangi bir kontrol mekanizması olmadığı için tatilciler özellikle dikkat etmelidir" diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet Haber

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bilim insanları uyardı! Antarktika’nın altında 91 volkan tespit edildi
YazYaz
Antalya Demre'deki gizemli güzellik!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Her şeyi kuşlar şehirleri terk etmesin diye yapıyor!
YazYaz
Enerjik bir bayram tatili planlayanlara özel öneriler
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Orta Avrupa'da bir utanç müzesi!
YazYaz
Denize girmek için son şans! Yurt içinde en güzel 10 yer