GeriSeyahat Türkiye'nin saklı beldeleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Türkiye'nin saklı beldeleri

Türkiye'nin saklı beldeleri

Yaz gelince herkesin gittiği kalabalık plajlardan uzakta bir tatil geçirmek istiyorsanız, daha sakin zaman geçirebileceğiniz pek çok seçenek var. Türkiye’de keşfedilmeyi bekleyen hem doğayla iç içe, hem denizi enfes olan hem de değişik yöresel lezzetler tadabileceğiniz seçeneklerden bazıları...

Cunda'da papalina keyfi

Son yıllarda yazarlar, akademisyenler ve gazetecilerin uğrak yeri haline gelen Cunda'nın, hala az bilindik kalmayı başarmış Ortunç'unu denemelisiniz. Büyük annenizinkini andıran damla sakızlı kahveleri, bölgeye özgü otlardan hazırlanan hafif ama leziz yöresel lezzetleri, dünya standartlarını yakalayan harikulade plajı, sakin denizi ve sadece Cunda'ya özgü özel bir balık olan papalinasıyla Ortunç, size farklı, huzurlu ve dingin bir tatil deneyimi vaat ediyor.

Çam ormanları arasından yüzünü gösteren, paparazzisiz ve mavi bayraklı özel plajı da cabası. Tamamen keşfedilip de tatilcilerin istilasına uğramadan Ortunç'a gidip “huzurlu tatil köyü” konseptinin tadını çıkartabilir; dostlarınızı arayarak dönmeyi düşünmediğinizi bile söyleyebilirsiniz.

Türkiyenin saklı beldeleri


Senir'de buram buram tarih kokan dingin bir kaçamak

Haftasonu değişik bir yer keşfedip atlayıp gideyim de haftaya fresh başlayayım diyen tatilcilerdenseniz, Senir bu fikir için biçilmiş kaftan. Antalya'nın saklı kalmış harikulade bir beldesi olan Senir, Ege, Orta Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kadim uygarlıklarını harmanlayan, sessiz, sakin ve yüzyıllara tanıklık etmiş çok özel bir tatil beldesi. “Tanıdık simalara rastlamadan farklı bir beldede tatilimi yapayım.” diyorsanız, elinizi çabuk tutup fazlaca keşfedilmeden, doğayla ve tarihle dopdolu bir tatilin hazzını yakalayın. Gurmeler ve köşe yazarlarının ilgi göstermeye başladığı Senir, seneye bu zamanlarda çoktan trend olursa şaşırmayın.

Türkiyenin saklı beldeleri


Söğüt'te Yunanistan turizmi havasını koklamak

Marmaris havasını çok sevip de tıkış tıkış meşhur koylarında bunalıyorsanız, Bozburun Yarımadası'nın en kuytu ve saklı kalmış koyu olan Söğüt'ü çok seveceksiniz demektir. Söğüt, sakin ve iddiasız yat limanı, uygar sakinleriyle gözetlenmeden rahatça güneşlenilebilen enfes plajı ve yemyeşil ormanlık alanlarıyla Yunanistan'da meraklılarına sıkça sunulan “uygar, sakin ve kaliteli tatil” konseptinin canlı bir örneği. İnce kumlu gizli ve özel kumsalıysa yüzme öncesi saatlerce yürüyüşler yapıp vloglar çekmek için ideal. “1 şişe suya 20 TL ödemek zorunda kalmayacağım, plaj girişi 300 TL olmayan nezih ve işgal edilmemiş bir tatil beldesi bulamıyorum.” diyorsanız, valizinizi Söğüt için hazırlamaya başlayın.

Türkiyenin saklı beldeleri


Mor Lavanta tarlalarıyla hem gözünüz hem ruhunuz dinlensin

Mor lavanta tarlaları sadece Fransa'da var sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Isparta'nın Keçiborlu İlçesi'nde Kuyucak Köyü size emsalsiz ve otantik bir tatil deneyimi yaşatıyor. Göz alabildiğine uzanan mor lavanta tarlalarıyla henüz tamamen keşfedilememiş çok özel bir köy olan Kuyucak Köyü, şimdilik sadece gidip gören az sayıda gezginin radarına takılıyor.

Türkiyenin saklı beldeleriKöy halkı olağanüstü bir konukseverlik göstererek turist ve gezginleri kendi evlerinde ağırlıyor ve bölgeyi gezdirip özgün Kuyucak lezzetleri ikram ediyor. Turizmcilerin henüz el atmadığı Kuyucak'a, keşfedildikten sonra yer bulmanız olanaksız olacağı için şimdiden atlayıp gidin ve mor lavanta tarlaları içinde benzersiz bir tatil deneyimine hazır olun.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle