GeriSeyahat Sen de 'şehri dinle'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Sen de 'şehri dinle'

Sen de 'şehri dinle'

İstanbul’un sembolü haline gelmiş semtlerinde 40 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Keten Grup, 'Şehri Dinle' isimli fotoğraf yarışması ile fotoğraf tutkunlarını İstanbul sokaklarına karışmaya davet ediyor. Yarışmanın amacı İstanbul’u İstanbul yapan değerlerin fotoğraflanması ve fotoğrafçının öznel bakış açısıyla İstanbul’un hikâyeleştirilmesi… İşte detaylar...

Sanat, tarih, sosyal yaşam ve kültürel değerlerin zenginliği, İstanbul’un her bir karesinin kendine has bir duygu yarattığını düşündürüyor. Bu yarışmayla İstanbul’un güzelliklerinin görselleştirilmesinin, şehri dinlerken şehrin yarattığı duyguların fotoğraf karelerine yansıtılması isteniyor.

Sen de şehri dinle

Yarışma için seçilen semtler hem kültürel, hem sosyal, hem tarihi ve hem de doğası ile büyük bir zenginlik sunan Nişantaşı, Bomonti, Kanlıca, Salacak, Çırağan ve Cihangir… Yarışma adayı fotoğraflar, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Yoğurtçu, Keten Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, Emek Ajans Başkanı Zeynep Çeltik’in yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Kasım 2018. Katılım koşulları ve tüm detaylı bilgilere www.sehridinle.com adresinden ulaşılabiliyor. Yarışmada dereceye girenler 04 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak. Ocak ayı sonunda özel bir tören ve sergi ile sonlandırılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle