GeriSeyahat Safari yapılabilecek en güzel yerler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Safari yapılabilecek en güzel yerler

Safari yapılabilecek en güzel yerler

Seyahat tutkunları ve gezginler doğa ile buluşmak ve büyüleyici bir ortamda unutulmaz anlar yaşamak için safarileri'de tercih ediyor. En gözde safari turlarına ev sahipliği yapan Afrika ise dünyanın başka hiçbir yerinde doğal ortamında görme şansı bulamayacağınız hayvanlarla yakın temas kurma imkanı sağlıyor. İşte her gezginin hayatında en az bir kez yaşaması gereken bu eşsiz deneyim için safari yapılabilecek en güzel yerler...

Masai Mara'da Ağaçların Fısıltısını Dinleyin

Safari konusunda biraz araştırma yapma şansı bulduysanız Kenya'daki Masai Mara Milli Parkı'nın adına sıkça rastlamış olmalısınız. En gözde safari lokasyonlarından biri olan Masai Mara, üzerinde barındırdığı 124 çeşit ağaç ve onlarca hayvan türü ile heyecan uyandırıyor. 500 kuş türüne ev sahipliği yapan Whispering Tree'leri (fısıldayan ağaçları) ile eşsiz bir masal anlatan Masai Mara, hala aynı topraklarda geleneksel yaşamlarını sürdüren Masai halkının varlığı ile de seyyahların uğrak noktalarından biri olma özelliğini koruyor.Muhteşem doğası ile heyecan uyandıran safari bölgesi aslan, kaplan, çita, leopar gibi vahşi kedilerin yanı sıra zebra, zürafa, fil, timsah ya da akbaba gibi çok sayıda farklı vahşiyi de bünyesinde barındırıyor. 

Safari yapılabilecek en güzel yerler

Milyonlarca Yılın Değiştiremediği Doğa Harikası Serengeti

Ekosistemi milyonlarca yıldır hiç değişmemiş olan Serengeti, 14 bin kilometrekarenin üzerindeki milli parkı ile muhteşem bir doğa gösterisine tanık olmanızı sağlıyor. Antiloplar, gergedanlar, impalalar ya da ceylanların yanı sıra aslan, fil ve leopar gibi birçok vahşi hayvanı da bünyesinde barındıran milli park da tıpkı Masai Mara'da olduğu gibi hayvanların büyük göçüne ev sahipliği yapıyor.

Safari yapılabilecek en güzel yerler

Afrika'nın Kuş Cenneti Kruger

Güney Afrika'da yer alan ve Afrika kıtasının en büyük milli parkı olma özelliğine sahip olan Kruger Milli Parkı, yüzlerce kuş ve memeli türüne, binlerce file ev sahipliği yapıyor. Büyük beşli olarak adlandırılan hayvan türlerinin tamamını bünyesinde barındıran Milli Park, 3 binden fazla timsahla birlikte 100'ün üzerinde sürüngen türünün de yuvası olma özelliği taşıyor.

Safari yapılabilecek en güzel yerler

Benzersiz Bir Deneyim: Goril Safari

Filler, aslanlar, zürafalar, savanlar ya da sarı-kızıl topraklar. Safari denince akla gelen her şeyden oldukça farklı bir deneyimin en güzel safari önerisi olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Ruanda ya da Uganda'da dağ gorillerini görmek üzere düzenlenen goril safarileri, heyecan verici ve büyüleyici bir deneyimi unutulmamak üzere zihinlerinize kazıyor.Türleri koruma çalışmalarına rağmen tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan ve sayıları günden güne azalan dağ gorilleri, sadece Orta Afrika'daki iki sınırlı alanda yaşıyor. Ruanda ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde yer alan Virunga sıradağları ile Uganda'da Bwindi Ormanında yaşayan goriller sizi Afrika'da yaşayan diğer hayvanlardan çok farklı bir deneyim ile tanıştırıyor.

Safari yapılabilecek en güzel yerlerÜç turistin çektiği Türkiye videosu izlenme rekorları kırdı


Skyscanner’ın aşağıdaki arama motorunu kullanarak istediğiniz yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Hemen uçak bileti arayın! 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle