« Hürriyet.com.tr

Pasaportlarınızı hazırlayın! Eğlence vadeden vizesiz ülkeler

Bu ülkelere gitmek için yanınıza sadece pasaportunuzu almanız yetiyor! İşte vize istemeyen 5 ülke önerisi...

Hürriyet Haber
X

Vize isteyen ülke sayısı sınırlı olsa da son zamanlarda dış politikada atılan adımlar sonucunda bu ülkelerin sayısı giderek artıyor. Pek çok ülke tarafından uygulanan vize prosedürü evrak işi sevmeyenler için kabusa dönebiliyor. Vizesiz gidilebilen ülkeler ise Türk vatandaşlarının oldukça rağbet gösterdiği yerler arasına giriyor. İşte vizesiz ziyaret edilebilen eğlenceli ülkeler:

1. Tayland

Seyahat etmeyi sevenlerin en önemli destinasyonları arasında gösterilen Tayland, Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Phuket, Bangkok ve Koh Sumai gibi şehirlerin öne çıktığı ülkede deniz, güneş keyfi yapabilmenin yanında çılgın gece hayatını da es geçmemek gerekiyor. Tayland masaj sevdalılarının da gözde ülkesi konumunda. Bunun yanında doğal yaşam parklarında eğlenceli anlar geçirmek ve yerel pazarlarında gezinmek de Taylan'da yapılacaklar listesinde. Tayland mutfağı ise kesinlikle tadılması gereken orijinal yemekleri ile adından söz ettiriyor.

Pasaportlarınızı hazırlayın Eğlence vadeden vizesiz ülkeler

2. Ukrayna

Vizesiz ülkeler arasına yakın zamanda katılan Ukrayna, eğlence vadeden ülkelerin başında geliyor. Muhteşem tabiatı, doğal parkları, hareketli gece eğlencesi ve edebiyatı ile öne çıkan ülkede çok değişik içkiler tatmak da mümkün. Kiev, Odessa ve Lviv Ukrayna'da ziyaret edilmesi gereken şehirlerden birkaçı.

Pasaportlarınızı hazırlayın Eğlence vadeden vizesiz ülkeler

3. Gürcistan

Pasaport yerine nüfus cüzdanı ile bile girilebilen yegane ülkelerden olan Gürcistan haftasonu tatili için şehirden kaçılabilecek güzel lokasyonlardan biri. Tarihi sokakları, alışveriş noktaları ve ünlü gece hayatı ile öne çıkan Gürcistan gezisine Tiflis'ten başlayabilirsiniz.

Pasaportlarınızı hazırlayın Eğlence vadeden vizesiz ülkeler

4. Makedonya

Ucuz ve yakın tatil rotalarından biri de Makedonya. Ülkenin en büyük şehri olan Üsküp'ten başlayarak Ohrid Gölü ve civarını görebilirsiniz. Avrupa'nın en eski gölü olan Ohrid Gölü, huzuru ve muhteşem doğasıyla civarında en az 2 gün konaklamayı hak ediyor. Lezzetli Makedon yemeklerinin tadına bakarak bizim mutfağımızla benzer tatlar bulabilirsiniz. Gece hayatının da oldukça iyi olduğunu söylemek mümkün.

Pasaportlarınızı hazırlayın Eğlence vadeden vizesiz ülkeler

5. Karadağ

Son zamanlarda hızla yükselişe geçen tatil rotalarından biri de Karadağ. Budva ve Kotor şehirleriyle öne çıkan Karadağ, İstanbul'dan 2 saatlik uçuş mesafesinde. Budva deniz ve güneş tatili için ideal bir nokta olurken, Kotor ise tarihi güzellikleriyle görülmesi gereken bir şehir.

Pasaportlarınızı hazırlayın Eğlence vadeden vizesiz ülkeler

Avrupada vizesiz gidebileceğiniz ülkeler
Avrupa'da vizesiz gidebileceğiniz ülkeler

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
1311 yıldır açık olan ilginç otel! (Japonya)
GezginGezgin
Ege’nin kıvrımlı güzeli: Dalyan
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İznik'te gün batımı
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Modern yaşamı reddedip vahşi doğaya dönen çılgın insanlar!
OtelOtel
Dünyanın en etkileyici 10 su altı oteli
Hafta sonu Hafta sonu
İçinizi ısıtacak samimiyetiyle otantik bir semt: Balat