« Hürriyet.com.tr

Lotus çiçekleri 10 yıl aradan sonra yeniden açtı!

Tayland'da bulunan Khao Sam Roi Yot Ulusal Parkı renklere büründü. 10 yıllık bir aradan sonra Tayland'da bulunan Thai Gölü'nün saklı güzelliği ortaya çıktı. İşte Khao Sam Roi Yot Ulusal Parkı'nda 10 yıllık bir aradan sonra yeniden açan lotus çiçekleri...

Hürriyet Haber
X

10 yıllık bir aradan sonra Tayland'da bulunan Thai Gölü'nün saklı güzelliği ortaya çıktı. Binlerce Lotus çiçeği aynı anda açtı. Bangkok'a 3 saatlik uzakta bulunan Khao Sam Roi Yot Ulusal Parkı, dünyanın dört bir yanından turistlerin yeniden gözdesi haline geldi.

Lotus çiçekleri 10 yıl aradan sonra yeniden açtı

Ancak çiçeklerin yeniden açmasıyla uyarı yapıldı. Göl üzerinde açan çiçeklerin tam olarak olgunlaşmadan ziyarete açılmamasına karar verildi.

 

Dünyanın en kurak bölgesinde çiçek açtı
Dünyanın en kurak bölgesinde çiçek açtı!

 

Yeni açan tomurcukların zarar görmemesi adına alınan bu karar, Thai kültüründe kutsal sayılan Lotus çiçeklerinin zarar görmemesi için verildi. Bu sebeple henüz turistlerin ziyaretine açık olmayan parkta, çiçeklerin sağlıkla olgunlaşmaları için her türlü bakım itinayla gösteriliyor.

Lotus çiçekleri 10 yıl aradan sonra yeniden açtı

Son 10 yıldır açmayan Lotus çiçeklerinin açmama nedenini yetkililer açıklayamamıştı. Tahminler, parkın yakınında bulunan fabrikaların yarattığı kirliliği işaret ediyor.

 

Baharda çiçek fotoğrafı çekeceğiniz en iyi 10 yer
Baharda çiçek fotoğrafı çekeceğiniz en iyi 10 yer

 

Kaynak: Hürriyet Haber

GezginGezgin
Şehirde kalanlara bayram için 20 öneri
En İyi
Türkiye’nin en güzel 10 nehri
YazYaz
Ayvalık Yeni Alaçatı olur mu?
36 Saat
36 saatte Granada
GezginGezgin
Disneyland’da rüya gibi bir gün
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Havalimanında sıra beklemeyin