Kanada’nın acımasız doğasına yakışan kayak merkezleri

Birçok doğal güzelliğin yanı sıra Kanada kayak merkezleri ile de ön planda. Kayak merkezlerinin çokluğu Kanada’da kış turizmini de olumlu yönde etkiliyor. İşte Kanada ve kayak merkezleri hakkında bilmeniz gerekenler…

Hürriyet Haber
X

Kanada’nın genel hava durumu, 5-6 ay boyunca kış sporları yapabileceğiniz bir iklim sunuyor. Kasım ve Nisan ayları arasında ülkenin büyük bir kesiminde hava sıcaklığı sıfırın altında seyrediyor. Hal böyle olunca doğa sporları sevenler, ‘outdoor’ mekanlarında buz pateni, kayak, snowboard gibi sporlara yöneliyorlar. Ayrıca kayak merkezlerinin bulunması kış turizmini de oldukça etkiliyor. Kayak tatili için Kanada’ya gitmek istiyor ama nasıl gidileceği hakkında bir bilginiz yoksa korkmayın. Bize çok uzak bile olsa İstanbul’dan Kanada Toronto’ya direkt uçuşlar mevcut. Ama vize almak zorunda olduğunuzu da hatırlatalım.

Kanada’nın acımasız doğasına yakışan kayak merkezleri

Kanada’da ne yenir?

Kanada mutfağı çok zengin bir mutfaktır. Bunda Kanada’nın içinde bulundurduğu pek farklı kültürlerin etkisi büyüktür. Yerel lezzetler tatmak isterseniz akçaağaç şurubu soslu yemekler çıkacak karşınıza... Genel olarak Halifax Donair adında bu dürüm size kendi kültürümüzü anımsatabilir. Çünkü bizim yediğimiz dürümden pek de farkı yok. İçinde et, soğan, peynir ve sebze bulunuyor. Ayrıca haşlanmış patates ve mısırların katmanlar şeklinde yerleştirilmesinden oluşan bir yemek olan Pate Chinois’i de denemelisiniz.

Kanada’nın acımasız doğasına yakışan kayak merkezleri

Kanada’daki kayak pistleri

Kanada’da birçok şehirde farklı kayak merkezleri bulunuyor.

Mont-Tremblant, Quebec

Quebec’te bulunan Mont-Tremblant kayak merkezi tam olarak lüksü çağırıyor. 1939’dan beri açık olan Tremblant, Doğu Kanada’nın en çok bilinen kayak merkezlerinden biri. Bu merkez Kanada’da ilk, Kuzey Amerika’da da ikinci açılan kayak merkezi özelliğini taşıyor. Tremblant’ı daha özel yapan şey ise Montreal’e sadece bir saatlik uzaklıkta olması. Kayak yapmaktan yorulduğunuzda bu eşsiz kenti de ziyaret edebilirsiniz.

Kanada’nın acımasız doğasına yakışan kayak merkezleri

Banff/ Louise Gölü, Alberta

Kanada’daki Banff Ulusal Parkı’nın kalbinde bulunan Louise Gölü Kuzey Amerika’daki en güzel manzaralı dağ yerleşkelerinden birisi. Banff/Louise Gölü üç farklı kayak alanına sahip. Norquay Dağı/Mystic Ridge, Sunshine Village ve Louise Gölü. 

Kanada’nın acımasız doğasına yakışan kayak merkezleri

Fotoğraflar: Alamy

 

 

 

Kaynak: Hürriyet Haber

Kralları böyle alalım: Luxor
Çılgın kalabalıktan uzakta: Aswan
8 durakta Kahire
Kahire mi İskenderiye mi?
Mısır mutfağından 8 seçenek
Saklı cennet: Marsa Alam