GeriSeyahat 'Kadıköy Sahaf Günleri' tüm hızıyla devam ediyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
'Kadıköy Sahaf Günleri' tüm hızıyla devam ediyor

'Kadıköy Sahaf Günleri' tüm hızıyla devam ediyor

Kadıköy 1. Sahaf Günleri 9 Haziran'da başladı. Halkın ilgisi oldukça büyük. Festival 17 Haziran'a kadar devam edecek. Peki festival programında neler var? İşte Kadıköy 1. Sahaf Günleri ile ilgili detaylar...

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliği ile gerçekleşen Kadıköy Sahaf Günleri 9 Haziran’da Kadıköy Bahariye’de Sanatçılar Sokağı olarak da bilinen Ali Suavi Sokak’ta kapılarını açmıştı. Festival 17 Haziran’a kadar devam edecek ve halkın ilgisi de oldukça büyük.

Kadıköy Sahaf Günleri tüm hızıyla devam ediyorKadıköy Sahaf Günleri’ni ziyaret eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “Ziyaretçiler burada geçmişle günümüz arasında bir bağlantı kurarak kendi tarih belleklerini canlandırıyor. Burada kitapların yanı sıra eski sandıklar içerisinde eski fotoğrafları görmek bile insanda ciddi bir dinamizm yaratabiliyor. İnsanların tercihlerini arttırmak bizim için önemli. Geçmişte çıkan, birçoğu ilk baskı ve az bulunan değerli kitapları bugün burada meraklılarıyla buluşturuyoruz.” dedi.

Kadıköy Sahaf Günleri tüm hızıyla devam ediyor


Sahaf günlerinde nadir bulunan kitap, dergi ve plaklar; eski belge, evrak ve haritalar; Osmanlıca kitap ve mecmualar; imzalı, birinci baskı kitaplar ve her bütçeye uygun ikinci el kitaplar meraklılarını bekliyor.

SÖYLEŞİ ve SERGİLER

Etkinlik alanı aynı zamanda edebiyat, tarih, kültür söyleşilerine ve sergilere de ev sahipliği yapıyor. ‘Osmanlı’dan Günümüze Kitapçı Etiketleri ve ‘Exlibris’ler’, ‘Nazım Hikmet 116 Yaşında: Kendi Eliyle İlk Baskı Kitapları’ ve ‘Ali Suavi ve Jön Türkler’ adlı üç sergi etkinlik boyunca ziyaret edilebilecek.

Kadıköy Sahaf Günleri tüm hızıyla devam ediyor


Kadıköy Sahaf Günleri’nin söyleşi programı şöyle:

12 Haziran  Salı
18.00 Biriktirici mi Koleksiyoner mi? Kitabın farklı ellerdekimacerası -Talat Öncü, Osman Tan Erkır

13 Haziran Çarşamba
18.00 Nâzım’dan Eksik Kalanlar - Sinan Şanlıer

14 Haziran Perşembe
12.00 Küçük Prens ile Felsefe ve Sanat Atölyesi –Kaktüs Çocuk - Çağla Gülses

15 Haziran Cuma
18.00 Sahaflar ve Sahaflık Tarihi - Ömer Türkoğlu, Lütfü

16 Haziran 2018 Cumartesi
18.00 İki “Uzak” Yakın Yazar:James Joyce ve Oğuz Atay - Fuat Sevimay

17 Haziran 2018 Pazar
18.00 Şiir Hikâyeleri - Haluk Oral


Yorumları Göster
Yorumları Gizle