« Hürriyet.com.tr

İşlerinden istifa ettiler, karavanla dünyayı geziyorlar!

Gabriella Hummel (26) yoga hocası, Sandro Alvarez (37) ise gazeteci. İş hayatları canlarına tak edince basmışlar istifalarını ve dünya turuna çıkmışlar. 1988 model bir karavanla Belçika’dan başladıkları maceralarında sekiz ayı geride bıraktılar. Şimdiye kadar da 25 bin km yol yaptılar. İşte çılgın çiftin dünya turu maceraları…

Hürriyet Haber
X

Belçika'dan yola çıkan çift, kendilerine ilk durak olarak ABD'yi seçmiş. Gabriella seyahatleriyle ilgili verdikleri bir röportajda şu sözleri söylemiş: ''Dünyayı turlamaya bir anda karar vermedik ve zaten aklımızda olan bir şeydi. Bunu her zaman istiyorduk. Geçtiğimiz sene Sandro ile beraber Bali'ye gittik ve orada da karavanla küçük bir tur düzenledik. Bir nevi bu sene yaptığımız dünya turuna hazırlık da diyebiliriz geçen seneki gezi için”

İşlerinden istifa ettiler, karavanla dünyayı geziyorlar

Sosyalleşmeyi de ihmal etmediklerini söyleyen Gabriella, özellikle de festivalleri ellerinden geldiğince kaçırmamaya çalışıyorlar. Örneğin; son olarak ABD'nin Neveda eyaletindeki 'Burning Man' festivaline gittiler.

Dünyanın En Lüks 10 Karavanı

Yıllık izinlerinde 31 ülke gezen mühendis
Yıllık izinlerinde 31 ülke gezen mühendis

İşlerinden istifa ettiler, karavanla dünyayı geziyorlar

Kendilerine bir rota çizmemelerinin sebebini daha detaylı açıklayan Gabriella, konuyla alakalı şunları söylüyor: ''Diyelim ki bir yere gittik ve orayı çok beğendik, istediğimiz kadar kalabiliyoruz. Bir plan yapsaydık eğer, ister istemez o plana bağlı kalmak zorunda hissedecektik kendimizi. Böylesi çok daha iyi, emin olun.''

Bisikletle hiç bitmeyecek dünya turuna çıktılar
Bisikletle hiç bitmeyecek dünya turuna çıktılar!İşlerinden istifa ettiler, karavanla dünyayı geziyorlar

Karavanı genelde Sandro kullanıyor ve karavan içinde Gabriella sorumlu… Bir işi bölümü yapmanın önemli olduğunu belirten Gabriella, diğer türlü gezinin çok zor olacağına inanıyor.

İşlerinden istifa ettiler, karavanla dünyayı geziyorlar

Kendileri için gün, temelde iki şekilde geçiyor. Ya yolculuk yapıyorlar ya da o an bulundukları yeri geziyorlar. Hem seyahat etmek hem de o an bulundukları yeri gezmek, aynı gün içinde zor olduğundan kendilerine bu şekilde bir yol çizmişler.

2 yaşında 480 km yol katetti
2 yaşında 480 km yol katetti!
İşlerinden istifa ettiler, karavanla dünyayı geziyorlar

Kaynak: Hürriyet Haber

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kimsenin kesemediği ölümsüzlük ağacı
YazYaz
Şimdi Kuzey Ege'de tatil zamanı
Doğa TatiliDoğa Tatili
Manzarasıyla büyüleyen 10 doğa yürüyüşü rotası
YazYaz
10 adımda Antalya gezi rehberi
YazYaz
Türkiye'de ucuz ve keyifli tatil yapabileceğiniz rotalar
YazYaz
Akdeniz'in en güzel 20 adası