GeriSeyahat İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun

İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun

Gezginlerin en sık kullandığı uygulamaların başında haritalar geliyor. Hem navigasyon amaçlı hem de bulunulan çevrede neler olduğunu görmek açısından haritalar açık ara en işe yarar uygulama. Anlık olarak GPS ve internet üzerinden aldığı verilerle kullanıcılara bilgi akışı sağlayan haritalar, bu sayede kaybolmamanızı da sağlıyor. Dolayısıyla haritalar internet bağlantısına anlık olarak ihtiyaç duyuyor. Özellikle yurtdışına gidildiğinde internet kotasını kapatanlar için harita uygulamalarını kullanmak imkânsız hale geliyor. Harita uygulamalarını geliştiren şirketler ise internet bağlantısı olmadan (offline) kullanım için harekete geçti. İşte pratik kullanımıyla öne çıkan en yaygın internetsiz harita uygulamaları...

Google Maps

Bize her yer kapsama alanı

Harita denilince ilk akla gelen uygulamalardan biri olan Google Maps, internet bağlantısı olmadan kullanım özelliğini sundu. Uygulama açıkken sol üstteki menü tuşuna basın. Daha sonra ‘Çevrimdışı alanlar’ seçeneğine basarak ‘özel alan’ sekmesinde gideceğiniz şehri veya noktayı arayın. Ekrana gelen indir tuşuna basarak, Google Maps’i internet bağlantısı olmadan kullanabilirsiniz.

İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun

Maps.me

Haritanızı zenginleştirin

Birçok kez yılın uygulaması seçilen Maps.me, internet bağlantısı olmadan kullanılabilen haritaların başında geliyor. Maps.me üzerinden harita düzenlemesi yapabilir, şehir, yol veya ilgi çekici yerleri uygulamaya ekleyebilirsiniz. Türkiye dahil olmak üzere toplamda 345 ülke ve ada haritasını veritabanında barındıran uygulama, diğer harita uygulamalarına göre daha fazla detay sunuyor. Uygulamada bulunan arama özelliği ile istediğiniz herhangi bir ülkedeki eğlence merkezi, sağlık kompleksi, ulaşım alanı ya da restoranları kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun

HERE WeGo

Tek tuşla yol tarifi

Nokia’nın harita uygulaması olan HERE WeGo, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarda yer alıyor. Uygulamada internet bağlantısı olmadan yolculuk planlarınızı yapabilir ve haritalarınıza yolculuk koordinatlarınızı kaydedebilirsiniz. Örneğin; Balıkesir’e gideceksiniz; gideceğiniz yerleri internetten keşfederek buldunuz ve bunların listesini yaptınız. Uygulamanıza kaydettiniz; tek tuşla yolda giderken yol tarifini alabilirsiniz.

İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun

Yandex Haritalar

Önceden indirin yeter

Harita uygulamasıyla kullanıcıların gönlünü fetheden Yandex, geçen dönemlerde internet bağlantısı olmadan kullanım özelliğini sundu. Uygulamayı açtıktan sonra ekranın sağ altında yer alan çift çizgiye dokunun. Açılan ekranda ‘Haritaları indir’ butonuna basın. Harita indikten sonra Yandex’i internet bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz. Arama yaparak istediğiniz şehre ulaşabilirsiniz.

İnternetinizi tüketmeden yolunuzu bulun


Yorumları Göster
Yorumları Gizle