GeriSeyahat Hakkari'nin yıllardır saklı kalan doğal güzellikleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Hakkari'nin yıllardır saklı kalan doğal güzellikleri

Hakkari'nin yıllardır saklı kalan doğal güzellikleri

Güvenlik güçlerince gerçekleştirilen başarılı operasyonlar sonucu huzur ve güven ortamının sağlandığı Hakkari, terör nedeniyle yıllardır saklı kalan doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor.

Başarılı operasyonlar sayesinde terörün bitme noktasına geldiği Hakkari'de, yıllardır yasaklı olan bölgeler vatandaşların piknik yaptığı, doğayla iç içe olduğu mekanlar haline geldi. Başka illerden kente gelen sporcular ise gerçekleştirdikleri tırmanış ve doğa yürüyüşleriyle terörden temizlenen bölgeyi adeta yeniden keşfetmeye başladı.

Hakkarinin yıllardır saklı kalan doğal güzellikleri


Hakkari'ye 25 kilometre uzaklıktaki Ağaçdibi Şelalesi de kentin yoğunluğundan kurtulmak isteyen vatandaşların en çok ilgi gösterdiği yerlerden biri oldu. Başka illerden gelen doğaseverlerin de ilgi gösterdiği şelalede bazı vatandaşlar piknik yapmanın keyfini yaşarken, bazıları da yıllar sonra karşılaştıkları güzellikleri fotoğraf karelerine yansıttı. 

Hakkarinin yıllardır saklı kalan doğal güzellikleri


Kent sakinlerinden Fikret Azak, bölgeye dışarıdan insanların gelmesinin sevindirici olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Buraların daha çok turist çekmesini ümit ediyoruz. Böylece memleketimizin ismi daha güzel anılacak. Biz de ailece yeni geldik buraya. İnsanlar ilgi göstermeye başladı. Çaylarını demleyip güzel zaman geçiriyorlar. Çok güzel bir ortam var. Buralar saklı cennet."

Hakkarinin yıllardır saklı kalan doğal güzellikleri


Refik Akan ise kentteki birçok güzelliğin henüz görülmediğini belirterek, "Herkesi Hakkari'deki güzellikleri görmeye davet ediyorum. Vatandaşlar yavaş yavaş doğal güzellikleri tanımaya başladı" dedi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle