« Hürriyet.com.tr

Eski pencerelerden 1800 TL'ye ev inşa ettiler!

Doğal malzemeler kullanarak beton ormandan uzak yaşam kuran insanların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Lilah Horwitz ve erkek arkadaşı Nick Olson gezgin bir çift... Doğayla iç içe olmayı çok seviyorlar. Öyle bir şey yaptılar ki, görenler şok oluyor. Eski pencereleri yeniden kullanıma sokup toplamda 500 dolar (1800 TL) bir maliyetle bu mütevazı bir şekilde bu evi inşa ettiler. İşte detaylar...

X

Batı Virjinya’nın uçsuz bucaksız ormanlarında kendilerine ait özel bir baraka inşa eden Lilah Horwitz ve Nick Olson, iş stresinden uzak yaşamlarına atıldılar. Daha öncesinde Lilah Horwitz bir tasarımcı, Olson ise fotoğrafçı ve marangozdu. İkisi tam bir seyahat tutkunu ve doğayla iç içe olmayı çok seviyorlar.

Eski pencerelerden 1800 TLye ev inşa ettiler

Bu iki sevgili evlerini Olson’ın Horwitz’i ilk buluşmalarında Batı Virjinya dağları üzerinden batan güneş manzarasını izlemek için getirdiği yere kurarak bu alana özel bir anlam da katmışlar.

Eski pencerelerden 1800 TLye ev inşa ettiler

Barakalarının ön duvarı tamamen eski pencerelerden inşa edildi. Bu sayede, güneş ışığını evin içine alan mimarisi, mutlu ve huzurlu bir ortam yaratmalarını sağlıyor. Binanın geri kalanı ise barakanın yakınlarında bulunan terkedilmiş bir ahırdan elde edilen kerestelerden inşa edildi.

Türkiyenin en sakin şehirleri
Türkiye'nin en sakin şehirleri


Horwitz ve Olson projenin tamamını 500 dolar (1800 TL) gibi kısıtlı bir bütçe ile birkaç ay içerisinde tamamladılar. Barakanın elektrik bağlantısı ve su tesisatı bulunmamakla birlikte üzerinde bulundukları arazi Olson’ın ailesine ait olduğundan dolayı fazladan bir harcama yapmak zorunda kalmadılar.


Eski pencerelerden 1800 TLye ev inşa ettiler

Barakaları hâlâ ormanlık alanın içerisinde bulunuyor ve basit yaşamın aslında zor olmadığını kanıtlayarak şehirden uzak yaşamı arzulayan umutlu ve küçük ev bağımlısı insanlara bir ilham kaynağı oluyor.

Eski pencerelerden 1800 TLye ev inşa ettiler

Horwitz ve Olson çifti şuan Milwaukee’de yaşıyor ve kabini şehrin uğultusundan kaçmak için kullanıyorlar.

Kaynak: My Modern Met

Bu köye erkeklerin girmesi ve yaşaması yasak
Bu köye erkeklerin girmesi ve yaşaması yasak!

 

Kaynak: Hürriyet Haber

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Korkunç geçmişe sahip cennet ada!
GezginGezgin
Minibüsü ev yaptılar, iki çocukla dünya turuna çıktılar
YazYaz
Bu yazın en gözde Balkan rotaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ender görülen tür:Ayna örümcek
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Japonya'nın sıra dışı görünümlü köprüsü
IlkbaharIlkbahar
Huzura davet eden, Türkiye'nin saklı cenneti