« Hürriyet.com.tr

Dünyanın en yamuk binası: Krzywy Domek

Polonya'nın Sopot şehrinde bulunan Krzywy Domek ilginç mimari yapısı ve eşsiz temasıyla turistlerin vazgeçilmez noktalarından biri. Bina, görenleri şaşkınlığa uğratan ilginç yapısı ile kentin simgelerinden biri haline gelmiş durumda. Ayrıca Krzywy Domek iş dünyasını, kültür ve sanat çatısında birleştirmeyi başarıyor.

Hürriyet Haber
X

Bu bina gerçekten de fazlasıyla yamuk. Çarpık duvarları, pencereleri ve içbükey çatıları ile lunapark aynalarının çarpık yansımalarını anımsatan mimari, binayı dünyanın en ilginç tasarımlı mekanlarından biri haline getiriyor. The Village of Joy portalının yayınladığı listeye göre, dünyanın en garip 50 binası içerisinde birinci sırada Krzywy Domek yer alıyor. 

Dünyanın en yamuk binası: Krzywy Domek

Bina, Szotynscy& Zaleski firması tarafından peri masalları ve Jan Szancer'in çizimlerinden ilham alınarak oluşturulmuş. Sanıyoruz ki, neden ilk sırada yer aldığını anlamak pek zor değil!

Dünyanın en ilginç yeri Buradaki insanlar ölüme meydan okuyor...
Dünyanın en ilginç yeri! Buradaki insanlar ölüme meydan okuyor...Hollywood Bulvarı'nda ünlülerin imzalarını görmek istiyorsunuz ama uzak mı geliyor? Daha yakın bir alternatif sunalım: Sopot. Rezydent adlı bir alışveriş merkezine bağlı olarak hizmet veren Krzywy Domek, ünlü konuklarını oldukça özel bir şekilde onurlandıran bir imza duvarına sahip. “Şöhret Duvarı” yani “Wall of Fame” denilen bu duvarda, kültürel etkinliklere katılan ünlü insanların imzaları yer alıyor. Hatta bu fikir, binanın 2009 yılında Tri-City (Sopot, Gdansk, Gdynia) yarışmasında aday gösterilmesine bile sebep olmuş.

Dünyanın en yamuk binası: Krzywy Domek

İlginç bir binada işletme sahibi olmak istiyorsanız Krzywy Domek tam size göre. Binaya girildiğinde, başarıya ulaşmak isteyen iş adamları ve yenilikçi fikirler üreten insanları destekleyen birçok seçeneğin de çözüm dünyasına girmiş oluyorsunuz.

Dünyanın en yamuk binası: Krzywy Domek

Modern dünyada başarıya ulaşmanın yolunun telekonferanslar, toplantılar ve multimedya sunumlarından geçtiğini hepimiz biliyoruz. Tüm bu gereklilikler Krzywy Domek'in çatısı altında toplanıyor ve böylece finans, sağlık ve medya alanlarında hizmet veren şirketler aynı paydada birleşiyor.

Daha önce böyle bir ada görmediniz
Daha önce böyle bir ada görmediniz!Bina; maun pencereleri, taş kaplı zemini, A sınıfı kapı ve çerçeveleri, yer altı otoparkı, 24 saat izlenen güvenlik kameraları ve güvenlik elemanları ile ofis açmak için oldukça ideal. Muhteşem konumu ve işlevselliği ile oldukça çekici dükkanları içerisinde barındıran bina, hala yeni işletme sahiplerini bekliyor. Kim bilir, belki de o sizsiniz!

Dünyanın en yamuk binası: Krzywy Domek

 

Hz. İsa heykeliyle selfie çekti

Seyahat blogu yazarı ve fotoğrafçı Lee Thompson çok az insana nasip olan bir fırsatı yakaladı ve Brezilya'nın simgesi olan Rio de Janeiro'daki Hz İsa heykelinin tepesinde selfie çekerek bir ilke imza attı.


 

Kaynak: Hürriyet Haber

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kuzey Işıkları'nı görebileceğiniz en iyi 6 yer
GezginGezgin
Vadiler ve göller diyarı: Abhazya
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Atlas'tan Avrupa’dan Anadolu’ya kadar uzanan bilgi dolu kitap!
PortekizPortekiz
Görmeden dönmeyin: En güzel 5 Portekiz kasabası
PortekizPortekiz
Bond’un doğum yeri: Cascais
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bahardan kalma bir günden: Madeira