« Hürriyet.com.tr

Bu otobüs 400 genci Avrupa'ya götürüyor!

Gençlerin hayallerini gerçekleştirmeye devam eden Gençlik Otobüsü, ağustos ayında Avrupa rotasına Bulgaristan’dan başlayarak Almanya, Fransa, Belçika, İspanya ve İtalya dahil toplamda 17 ülke 28 şehirde Türk kültürünü temsil edecek ve gençlerin Avrupa hayallerini gerçekleştirmiş olacak.

Hürriyet Haber
X

Gençlik Otobüsü nedir?

Gençlik Otobüsü; 2010 yılında MCD Gençlik Kulübü, MCD Gençlik Ajansı ve Dünya Gençlik Politikaları Derneği tarafından gençlere ücretsiz Avrupa fırsatları sunmak amacıyla oluşturulmuş bir proje. Dünyanın en büyük gençlik hareketlerinden biri olarak gösteriliyor.

Bu otobüs 400 genci Avrupaya götürüyor

Türkiye’de yaşayan gençlere ücretsiz olarak Avrupa ve Amerika fırsatları sunarak onlara yeni vizyonlar kazandırıp ufuklarını genişletmek ve topluma faydalı birer lider olarak yetişmelerini sağlamak, projenin başlıca amaçları arasında yer alıyor.

Erasmus programıyla gidilecek en iyi 10 şehir
Erasmus programıyla gidilecek en iyi 10 şehirProje kapsamında bugüne kadar her yıl 50 gence ücretsiz olarak Avrupa'da 17 ülke 28 şehir gezme fırsatı sunulurken 8. yılda 400 öğrencinin bu etkinlikten faydalanması hedefleniyor.

Bu otobüs 400 genci Avrupaya götürüyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Otobüsü Projesi’nin Sosyal Medya temsilcilerinden Zeynep Ürpek, “Bu sene sekizincisi düzenlenen proje, 400 gencimizi ücretsiz olarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ve şehirlerine götürerek adeta Türk rüzgarları estirecek.

Machu Pıcchuda çocukla seyahat etmek İstanbul’dan daha kolay
Machu Pıcchu'da çocukla seyahat etmek İstanbul’dan daha kolayBöylece gençler hem Avrupa’da çeşitli kültürleri tanıyarak kendilerini geliştirecek hem de Türk kültürünün tanınmasına katkı sağlayacak.” dedi.

Bu otobüs 400 genci Avrupaya götürüyor

Kaynak: CNN Türk

Kaynak: Hürriyet Haber

Hem renkli hem de orijinal