« Hürriyet.com.tr

Asya’yı dans ederek gezen çılgın Türk!

Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi İpek Köse (21) öğrenci değişim programıyla gittiği Asya Kıtasını dans ederek dolaştı. Gezdiği yerlerde dans ederken çektiği videoları sosyal medyada paylaşan İpek Köse “İyi ki ailem kız başına ne işin var oralarda dememiş de beni yollamış” diyor.

Ceylan SEVER
X

Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tam burslu okuyan ikinci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki İpek Köse, Ankaralı emekli bir anneyle babanın ikinci çocuğu. İstanbul’da bir öğrenci yurduna yerleşen İpek Köse hayallerini süsleyen Asya kıtasındaki  Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne öğrenci değişim programıyla kabul edildi.

Asya’yı dans ederek gezen çılgın Türk

GÜNLÜĞÜ 10 LİRALIK YERDE KALDIM

Hong Kong yolculuğunun 17 saat sürdüğünü anlatan İpek Köse, “Tabi o kadar uçup sadece Hong Kong’u görmek olmazdı! Bir kere gezmenin tadına varınca zaten insan kendini durduramıyor. Sırt çantamla günlüğü 10 liralık hostellerde kalarak Japonya, Güney Kore, Filipinler, Çin, Macao, Hong Kong, Vietnam, Kamboçya, Tayland ve Çekya’yı gezdim.


 

Gerektiğinde az yedim, havalimanlarında uyudum. Ama eminim ki çok paralar harcanarak yapılan tatillerden daha çok şey keşfettim” diyor.

Hayat “Çocuklar büyüsün de gezeriz” denmeyecek kadar kısa
Hayat “Çocuklar büyüsün de gezeriz” denmeyecek kadar kısa

YAŞITLARIMA İLHAM OLMAK İSTİYORUM

Gezmenin yanı sıra dans etmeyi de çok seven İpek Köse, “Kendimi bildim bileli dans eğitimi aldım. Beş ayımı tamamen farklı bir kültürle geçirirken dansı unutmam olmazdı. Güney Kore’ye gittiğimde hayran olduğum ‘1 Million’ adlı dans okulundan dersler aldım. Anlayacağınız bu iki tutkumu olabildiğince birleştirmeye çalıştım.


Asya’yı dans ederek gezen çılgın Türk

Video çekmek, Uzak Doğu serüvenimin son büyük gezisine başlamadan aklıma geldi. Telefon kamerasıyla sokakta insanların arasında kimi zaman utanarak, kimi zamanda o tanımadığım insanları dahil ederek dans edip bu videoyu oluşturdum. Belki benim yaşımda olup gezmek isteyen ama cesaretini toplayamayan özellikle de kız arkadaşlarıma ilham olur diye düşündüm” diye anlatıyor.

Asya’yı dans ederek gezen çılgın Türk

EN BÜYÜK DESTEK AİLEDEN

Dünyada gezdiği yerlerde düz bir fotoğraf yerine dans eden ilk Türk kızı olduğunu söyleyen Köse, “İyi ki ailem kız başına ne işin var oralarda dememiş de beni yollamış.

Aradığı aşkı dünya turunda buldu
Aradığı aşkı dünya turunda buldu!


Keşfedilecek çok şeyin olduğunu ve gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor bir şey olmadığını öğrendim. Evet hayat her zaman pembe değil ve hatta çoğunlukla karanlık ama bunu güzelleştirmek bizim elimizde.

Asya’yı dans ederek gezen çılgın Türk

Özellikle yirmili yaşlardaysanız, içinizi keşfetme heyecanı kaplıyorsa, dans etmek ve seyahat etmekten keyifli ne olabilir! Gelecek kaygısı çeken, tüm arkadaşlarımın da benim gibi yola çıkmalarına yardım etmek istiyorum. İlerleyen günlerde de daha çok keşfetmek, bu tarz videoları çekmek ve böylece daha çok insanı cesaretlendirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Dünya barışı için yollara düşen gezginDünya barışı için yollara düşen gezgin

Kaynak: Ceylan SEVER

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
221 yıldır kazılıyor ama dibine bir türlü ulaşılamıyor!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en iyi yolu: Transfagarasan
KışKış
Kış tatili yapacağınız en güzel 10 kayak merkezi
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyada var olduğuna inanması güç 7 yer
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Everest'in koruyucuları Şerpalar! Kazançları dudak uçuklatıyor...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bir tek masası var, zenginler sıraya giriyor!