GeriSeyahat Antalya'ya soğuk işlemedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Antalya'ya soğuk işlemedi

Antalya'ya soğuk işlemedi

Doğuda kar ve soğuk hava etkisini sürdürürken Antalya, yazdan kalma günler yaşıyor. Vatandaşlar sıcak havanın tadını denize girip, balık tutarak çıkardı.

Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgelerinde kar ve soğuk hava etkisini sürdürürken turizm kenti Antalya’da yazdan kalma bir gün yaşanıyor. Yaklaşık bir haftadır etkisini sürdüren yağmurlu havanın ardından yüzünü gösteren güneş nedeniyle tatilciler ve kentte yaşayanlar, soluğu dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde aldı. Bazı vatandaşlar sahilde balık tutarken bazıları ise kumsala oturup güneşlenmenin keyfini sürdü. Sahile paralel konumda bulunan Sahil Antalya Yaşam Parkı ise yürüyüş yapmak isteyenlerin tercihi oldu.

Antalyaya soğuk işlemedi

Meteoroloji dördüncü Bölge Müdürlüğü verilerine göre kent merkezinde en düşük hava sıcaklığı 19, deniz suyu sıcaklığı 17 derece ölçüldü. Nem oranının yüzde 40’larda olduğu kentte denize girenlerin olduğu da görüldü. Rusya’dan üç yıl önce gelerek Antalya’ya yerleşen Aleksandr Smirnov (69), yaz- kış Antalya’da denize girdiğini ve havanın gayet sıcak olduğunu söyledi. Denizin çok sıcak olduğunu belirten Smirnov, her gün en az bir kilometre kulaç attığını ifade etti.

Antalyaya soğuk işlemedi

Fethiye’den Antalya’ya tatil için gelen Ali Er ise sahilde balık tutarak sıcak havanın keyfini sürdü. Doğuda karlı havanın etkisini sürdürdüğünü hatırlatan Er, “Doğu ve Güneydoğu’da insanlar karla mücadele ederken Antalya’da denize giriliyor. Birkaç gündür yağmurluydu ama şimdi çok güzel bir hava var. Yaz kış gelirim” dedi. Sıcak havanın önümüzdeki hafta başına kadar etkisini sürdüreceği öğrenildi.

Antalyaya soğuk işlemedi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle