« Hürriyet.com.tr

Antalya'da yeni bir kanyon keşfedildi!

Antalya'da rafting merkezi Köprülü Kanyonu'nun üst kısımlarında gezginler tarafından 200 metrelik uçurumda dev kayalıklar arasında yeni bir kanyon keşfedildi. İşte detaylar

Hürriyet Haber
X

Bölgedeki halkın 'Tazı Kanyonu' olarak adlandırdığı ve Köprüçay Nehri'nin yüksekliği 200 metreyi bulan kayalıklar arasından geçtiği doğa harikası kanyon, tatilci ve turistlerin son dönemdeki en gözde merkezi haline geldi.

Antalyada yeni bir kanyon keşfedildi

14 kilometrelik Köprülü Kanyon Milli Parkı içinde, her yıl binlerce tatilci ve turistlerin rafting başta olmak üzere trekking, tırmanış gibi birçok doğal aktivite için ziyaret ettiği bölgenin üst kısımlarında belirlenen kanyonun muhteşem manzarası, doğa yürüyüş gruplarını kendine çekiyor.

Antalyada yeni bir kanyon keşfedildi

Tazı Kanyonu'nun muhteşem manzarasının kısa sürede ulusal ve uluslararası gezginlerin dikkatini çektiğini belirten Yakışıklı, "Milli parka gelen ziyaretçiler için burada fotoğraf çektirme isteği adeta bir tutku halini aldı. Rafting yapılan bölgenin 10 kilometre kuzeyinde. Kayalıkların nehirden yüksekliği de 200 metre civarında" dedi.

Antalyada yeni bir kanyon keşfedildi

Nusret Yakışıklı, Tazı Kanyonu'nun dünyaca ünlü Arizona'daki Horseshoe Bend ve İskandinavya fiyortları gibi seyyahların popüler bir noktası haline geleceğinden hiç şüphesi olmadığını söyledi.

Antalyada yeni bir kanyon keşfedildi


Kaynak: DHAKaynak: Hürriyet Haber

SonbaharSonbahar
Sonbaharın en güzel yurt içi adresleri
En İyi
En iyi 10 ‘cruise’ rotası
GezginGezgin
Sonbaharda Kuzey Yunanistan turu
Bangkok’un en ayrıcalıklı restoranları
GezginGezgin
İmparatorun bindiği arabaya otostop çekti
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyada gidilmesi en zor yerler!