Amerika’nın en popüler kayak merkezleri

ABD’nin Colorado Eyaleti kayak severlere en büyük armağanı. En lüks kayak merkezlerinden her bütçeye uygun kayak merkezi bulmanız mümkün. İşte Amerika’ da ki en ünlü kayak merkezleri…

Hürriyet Haber
X

Aspen

Aspen’in dünya jet sosyetesinin akın ettiği, en lüks ve en pahalı kayak merkezlerinden biri olarak biliniyor. Rocky Dağları arasına saklanmış doğa harikası kayak merkezi 1350 metre irtifada. Lüksü ve rahatlığı, sporu ve gece hayatını bir arada yaşatıyor. Özel uçağın inip kalktığı havaalanı, otelleri, kayak pistleri, mağazalarıyla Aspen para, pahalı ve lüks kavramlarınızı alt üst etmek üzere sizi bekliyor.

Amerika’nın en popüler kayak merkezleri

Snowmass

Aspen yakınlarında kayak yapabileceğiniz üç dağ var: Highlands, Snowmass ve Buttermilk. İlki Aspen ve Snowmass’e göre daha kolay pistlere sahip. En kolaylarını ise Buttermilk’de bulabilirsiniz. Kayak yapmak için Aspen’i seçtiyseniz her yer yürüme mesafesindesiniz demektir.  Diğer kayak merkezlerine ulaşmak içinse otomobil kiralamanız gerekebilir.

Amerika’nın en popüler kayak merkezleri

Vail

3 bin 527 metre yükseklikteki bir dağın eteğinde, 2400 metre irtifada kurulan Vail Kayak Merkezi, 2140 hektarlık alanıyla ülkenin en büyüğü. Bugün 193 pistin ve 31 liftin olduğu, en lüks kayak merkezlerinden biri. Aspen’e çok yakın...

Amerika’nın en popüler kayak merkezleri

Beavercreek

Vail’e gelmişken görmeden dönmemeniz gereken bir diğer kayak merkezi Beavercreek. 149 pisti ve 25 lifti var. Rakipleri Aspen ve Vail gibi üst gelir grubuna hitap ediyor. Zirvenin 3488 metre olduğu bu kayak merkezindeki oteller pistlere çok yakın.

Amerika’nın en popüler kayak merkezleri

Amerika’ya nasıl gidilir?

Amerika’ya gitmek için ilk yapmanız gereken vize almak. İstanbul’dan Amerika’ya direkt uçuş mümkün.

 

Fotoğraflar: Alamy

Kaynak: Hürriyet Haber

Kralları böyle alalım: Luxor
Çılgın kalabalıktan uzakta: Aswan
8 durakta Kahire
Kahire mi İskenderiye mi?
Mısır mutfağından 8 seçenek
Saklı cennet: Marsa Alam