Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Mersin'deki Kız Kalesi sahili artık daha temiz

A.A
18 Haziran 2012
Mersin'deki Kız Kalesi sahili artık daha temiz

Mersin’de, okulların kapanması ve hava sıcaklığının artması plajlara canlılık getirdi. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği kentin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kızkalesi’nde yapılan çalışmalar da tatilcilere rahat bir nefes aldırıyor.

Geçtiğimiz yıllarda soyunma kabininin eksikliği ve rengarenk güneşliklerin görüntü kirliliği yarattığı turizm beldesinde yürütülen peyzaj çalışmaları tatilcilerin konforunu yükseltti. Kızkalesi Belediye Başkanı Mustafa Kale, yeni sezona hazır olduklarını belirterek, daha önce kendilerinin kontrolünde olan plajları, artık özel firmanın işleteceğini söyledi. Denize girmek ve kumsalda güneşlenmek isteyen herkesin sahile gelebileceğini, ancak şezlong ve şemsiye ihtiyacı olanların ücret ödeyeceğini belirten Kale, “Artık tatilciler güvenli tatilin yanında, çevresi de temiz bir Kızkalesi sahili bulacak. Sahilde sezon boyunca özel güvenlik ekipleri görev yapacak” diye konuştu.

hurriyetemlak.com - Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.