« Hürriyet.com.tr

Seyahat Çantası

Hürriyet Haber
X

Köpeğinizi kaybetmeyin

Tatilde köpeğinizi kaybetmekten korkuyorsanız, önlem almanızda yarar var. Yön bulma cihazları konusunda uzmanlaşan Amerikan firması Garmin haşarı köpeklerin sahibini rahatlatacak yeni bir elektronik donanım geliştirdi. Tasmaya taktığınız bir vericiyi elinizdeki GPS cihazıyla takip edip köpeğinizi buluyorsunuz. Cihazın pil ömrü 20 saat ve iki yıl garantili.
(www.baytekin.com.tr)

Sertliği ayarlanıyor

Gereğinden sert paletler yüzerken kasları zorlar, kramp ihtimalini artırır. Technicub’un Sling Shot serisinden dalış paletlerinin sertlik derecesi ayarlanabiliyor. Dalgıçlara akıntı durumuna göre paletinin esnekliğini seçme fırsatı sunuyor. Everest Outdoors’ta fiyatı 298.5 TL. (www.everestoutdoors.com)

Katlanabilir DJ kulaklığı

Sony’nin Tchibo’ya özel ürettiği MDR-V55 kullaklıklar neodim magnet sayesinde güçlü ses veriyor. Kolay taşıma imkanı sağlayan ince tasarıma sahip, kulak kepçeleri katlanabiliyor. Yaklaşık 220 gram ağırlığında. Ses tasarımı pop, rock, elektro ve hip hop‘a göre özel olarak ayarlanmış. 3,5 mm altın uçlu, açılı jaklı soket içeriyor. Düz kablosu 1,2 metre. Siyah, beyaz renklerde. Fiyatı: 250 TL. (www.tchibo.com.tr)

Spordan vazgeçemeyenlere

Geotech’in Tiger model bisikletleri katlanabiliyor. Sekiz vitesli. Shimano’nun vitesi kullanılan bisikletin lastik büyüklüğü 20x2.10. Otomobilinizin bagajına rahatlıkla sığdırabilirsiniz. Delta’da fiyatı 1.200 TL. Kargo ücretsiz
(www.deltabisiklet.com)

Havadar ve rahat

Adidas’ın kadınlar için ürettiği sportif sandalet Libria, zarif ve hafif. Sıcak yaz günlerinde sahilde, akşam yürüyüşünde konforu tercih edenler için ideal. Fiyatı Yeniçarşım’da 139 TL. Kargoyla adrese gönderiliyor. (www.yenicarsim.com)

Ter lekelerine karşı deo mendil

Terleme sonrası oluşan ter kokusu ve giysilerde hoş durmayan sarı lekeler, tatilde kişiyi olduğu kadar çevresindekileri de olumsuz etkiliyor. Fresh’n Soft’un deodorantlı ıslak mendili, gözenekleri kapatmadan cilde tazelik veriyor ve ter kokusunu engellemeye yardımcı oluyor. Marketlerden temin edebilirsiniz.

Ferahlayın

Fonex’in spreyli kolonyaları sıcaktan bunalanları serinlik hissiyle sarmalıyor. Limon çiçeği ve lavanta kokusuyla ferahlatıyor. Ayrıca hijyenik temizlik sağlıyor.
150 mililitrelik kolonya 2,5 TL. (www.fonex.com.tr)

100 metreye kadar su geçirmiyor

Casio’nun hız ve zeka kavramlarından yola çıkılarak tasarlanan Edifice serisindeki saatler 100 metreye kadar su geçirmiyor. İbreler yarış otomobillerinden esinlenerek tasarlandı. Kasası kordonla bütünlük içinde. 520SP modelinin fiyatı 559 TL. (www.ersa.com.tr)

Böcekler, sinekler sizden uzak olsun

Tatilinizde sinek ve böceklerle karşılaşmak istemiyorsanız seyahat çantanıza Master’ın JW-208 “sinek cız ihazı”nı koymayı unutmayın. 6W’lık güç kaynağıyla çalışan, portatif cihaz yaydığı ışıkla sinek ve uçan böcekleri kendine çekiyor, metal ızgarasındaki elektrik yüküyle öldürüyor. Siyah ışık tüpü insan vücudu ve evcil hayvanlara zarar vermiyor. Fiyatı 20 TL.
(www.hepsiburada.com)

Kaynak:

Hem renkli hem de orijinal