« Hürriyet.com.tr

Seyahat çantası

Hürriyet Haber
X
Güneşten korunun

Doğa yürüyüşlerinde yüzünüzü ve ensenizi güneşten korumak için özel bir şapka kullanmanızda yarar var. Doğa malzemeleri üreten Kanyon’un yeni şapkası mikropolyester kumaştan yapılmış. Bu nedenle çok hafif. Kumaşın soluk alan yapısı nedeniyle terletmiyor, rahat kullanım avantajı sunuyor. Sadece bej tonda kumaş kullanılmış. Fiyatı 20 TL. (www.kanyonltd.com)

Manzaranın tadını çıkarın

Gezilerinizde güzel bir manzarayla karşılaştığınızda, rahat bir yere oturup o anın tadını çıkarmak isterseniz hazırlıklı olun. Otomobilinizin bağajında bir portatif koltuk bulunsun. Ostia portatif kamp koltuğu katlandığında 89 santim uzunluğunda, 14 santim genişliğinde bir çantaya dönüşüyor. Ağırlığı 2,8 kilogram. Güçlü çelik iskeleti sayesinde 120 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Kumaşı dayanıklı polyester. Bardağınızı, şişenizi koyabileceğiniz bir de cep yapılmış kolluğuna. Fiyatı 29 TL. (www.atlaskamp.com)

Spor yaparken kuru kalın

Reebok’ın erkekler için tasarladığı “Play Dry Koleksiyonu”, spor giyimi şık hale getirirken rahatlığı da sağlıyor. Play Dry kumaşlar, spor yaparken nemi ciltten uzaklaştırarak cildin daha serin ve kuru kalmasını sağlıyor. Günlük spor aktivitelerinde sporseverler için ürünlerin yer aldığı koleksiyon, farklı model ve renklerde tasarlanan, şort, t-shirt, şapka ve sırt çantalarından oluşuyor. T-shirt 39, çanta 61.50 TL.

Baba oğul bir örnek

Mayo, plaj ürünleri, hazır giyim ve iç giyim firması Vilebrequin baba ve oğul konseptiyle mayolar hazırladı. Özel baskı teknikleri ve kumaşlar kullanılarak tasarlanan mayolara uygun olarak hazırlanan t-shirt ve kasketler de şıklığı tamamlıyor. Firmanın havlu, şapka, kasket, gömlek, pantolon, t-shirt ve trikolara kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Renkleri ve desenleriyle dikkat çeken, çabuk kuruma özelliği olan mayoların fiyat aralığı 260-760 TL. (www.vilebrequin.com)

Su geçirmez fotoğraf makinesi

Pentax, darbeye dayanıklı ve altı metre derinliğe kadar su geçirmez fotoğraf makinesi üretti.Pentax Optio W90, yaklaşık 1,5 metre yükseklikten düştüğünde bile bu şoka dayanabiliyor, iki saate kadar su altında çekim yapıyor, eksi 10 derecede çalışabiliyor. Beş kez büyütme sağlayan optik zoom’un yanı sıra 720p HD video kaydı fırsatı sunuyor. Teleobjektifi 1400 milimetrelik geleneksel objektiflerle aynı düzeyde yakınlaşma sağlıyor. 12.1 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekiyor. Dijital mikroskopu küçük nesneleri net görüntülemeye yardımcı oluyor, bilgisayar sistemi 32 farklı yüz yapısını tanıyıp fotoğrafta net çıkmasını sağlıyor. Hazirandan itibaren Türkiye’de 799 TL’ye satılacak. (www.pentax.com.tr)

Kaynak:

YazYaz
Ayvalık Yeni Alaçatı olur mu?
36 Saat
36 saatte Granada
GezginGezgin
Disneyland’da rüya gibi bir gün
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Havalimanında sıra beklemeyin
En İyi
Türkiye’nin en güzel 10 nehri
GezginGezgin
Şehirde kalanlara bayram için 20 öneri