Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seviyor ama boşanabilir

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Oktay'ın, Serdar'ın eski nişanlısı Sezer'le hızlı gelişen evliliğinin kısa özeti

SERDAR-SEZER-OKTAY AŞK ÜÇGENİ KRONOLOJİSİ

Sezer ile Oktay aşkı çok hızlı bir şekilde gelişti. Evlilik planları yapmaya başladılar. Oktay, sevgilisi Sezer'i en yakın arkadaşlarından Serdar ile tanıştırdı.

Oktay ile Sezer'in arası bozulunca, daha önce Oktay'ın birbirlerine tanıştırdığı, Sezer ile Serdar arasında bir elektriklenme doğdu. Önceleri arkadaşlık şeklinde gelişen ilişki bu dönemde birdenbire boyut değiştirdi.

Sezonun sonuna gelindiğinde Sezen ile Oktay tekrar birlikte oldular. Sezon biter bitmez evlenme kararı aldılar. Ve çift, alelacele, sessiz, sakin bir biçimde aile arasında kıyılan yıldırım nikahıyla dünya evine girdi.

Oktay'ın ailesi, Sezer'in, Oktay'la evliyken hala Serdar'ı arayıp durduğunu, dört yüz milyon liralık cep telefonu faturasının bu iddiayı ispatladığını öne sürüyor. Bunun üzerine Oktay da eşini ve oğlunu alıp baba evini terk ediyor.

Bundan iki ay önce, 4 Haziran günü Beşiktaşlı Oktay Derelioğlu, podyumların gözde mankenlerinden Sezen Çakır ile ‘‘gizlice’’ denilebilecek kadar sessizce evlendi.

Oktay'ın Sarı Konaklar'daki evinde, aile arasında yapılan tören, Galatasaraylı Hakan Şükür'ün düğününün aksine çok sade geçti.

Herkes evlilik töreninin bu kadar sakin, bu kadar sessiz halledilmesini, Oktay'ın intihar eden eski eşinin anısına saygılı davranmasına bağlamayı tercih etti.

Törendeki az sayıda davetli çifte ömür boyu mutluluklar dilerken, Oktay da ‘‘hayatının en güzel günü’’nü yaşadığını ilan ediyordu.

Ne var ki, bir gün sonra yayınlanan haber bomba etkisi yarattı:

Oktay'ın mümkün olduğu kadar gözlerden uzakta evlendiği Sezen Çakır, Oktay Derelioğlu'nun takım arkadaşı Serdar Topraktepe'nin eski nişanlısıydı.

Olay büyümeden kapatılmaya çalışıldı. Serdar ile Sezer arasında sanki nişanlılık ilişkisi hiç yaşanmamış gibi davranıldı. Oysa iki takım arkadaşı arasında soğuk rüzgarlar ne kelime, fırtınalar esiyordu. İdmanlarda bile yanyana gelmemeye dikkat ediyorlardı. Hiç konuşmuyorlardı. Oktay'a aralarında bir soğukluk olup olmadığı sorulduğunda ‘‘Serdar benim en yakın arkadaşım’’ diye geçiştiriyordu.

Sorun Beşiktaş yönetiminin de gündemine geldi. Bazı yöneticiler her ikisinin de takımdan gönderilmesini savundu. Ortalığı sakinleştirmek amacıyla Beşiktaş yöneticisi Yiğit Tozkoparan, Oktay-Sezer çiftini balayı için Uzakdoğu'ya gönderdi.

ANLAYAN ANLAR!

Tatil sonunda Beşiktaş, Almanya'da kampa girdi. Serdar askerdi, İstanbul'da kaldı. Oktay sakattı, Almanya'ya gitti ama kampa değil, tedaviye.

Takım İstanbul'a döndüğünde, Serdar ile Oktay, uzun bir aradan sonra birlikte ilk kez idmana çıktılar. Antrenmanı izleyen bir kısım taraftar Oktay aleyhinde tezahürat yaptı. ‘‘Anlayan anlar’’ diye bağırıyorlardı.

ARKADAŞIMIN AŞKISIN

Birden bütün gözler Oktay'a çevrildi. Beşiktaş'ın sevilen golcüsü bir anda hedefteki adam oldu.

Arkadaşının aşkını elinden almış, yanlış yapmıştı.

Herkes Oktay'ı ayıplıyor ve ‘‘Koskoca Beşiktaş Kulübü'nün futbolcusuna bu hareket yakışır mı’’ diyordu.

Ne var ki, olayın aslı göründüğü gibi değildi.

Olayların ve ilişkinin başlangıç noktasında, tarih 1998'in Aralık ayını gösteriyordu.

Oktay, bir defilede Sezer'i gördü ve hoşlandı. Tanışabilmek için bir fırsat aradı, daha doğrusu yarattı ve başardı.

Görüşmeler görüşmeleri, buluşmalar buluşmaları izledi. Sonunda aralarında müthiş bir aşk başladı.

BİR İNAT UĞRUNA

Tahmin edilenin aksine Sezer ile Oktay aşkı çok hızlı bir şekilde gelişti. Evlilik planları yapmaya başladılar.

Oktay, sevgilisi Sezer'i en yakın arkadaşlarından Serdar ile tanıştırdı.

Sezer, üzerindeki aile baskısı yüzünden hemen evlenmelerini isterken, Oktay maçların devam ettiğini bahane ederek ancak lig sonunda evlenebileceklerini söyledi.

İşte bu küçük anlaşmazlık Sezer'in ailesinin baskısı yüzünden büyük bir krize dönüştü. İki sevgilinin arası bozuldu.

Ve bir inat uğruna ayrılmak zorunda kaldılar.

Ayrılmak zorunda kaldılar ama Oktay'ın maçlardaki performansı düştü, aklını bir türlü topa veremedi. Aklında Sezer'den başka bir şey olmadığı aşikardı. Aslına bakılırsa Sezer'in durumu da Oktay'ınkinden çok farklı değildi.

SERDAR İLE SEZER

Oktay ile Sezer'in arası bozulunca, daha önce Oktay'ın birbirlerine tanıştırdığı, Sezer ile Serdar arasında bir elektriklenme doğdu. Önceleri arkadaşlık şeklinde gelişen ilişki bu dönemde birdenbire boyut değiştirdi. İlişkinin boyut değiştirmesinin sebepleri, gerekçeleri, amaçları bilinmiyor. Bilinen, o tarihten sonra Sezer'in yeni aşkının adının Serdar olması.

Bu gelişme öğrenildiğinde, Beşiktaş Kulübü içinde bomba gibi patladı ama kol kırıldı yen içinde kaldı, hiçbir şekilde dışarıya bilgi sızdırılmadı.

Sonuçta, Sezer'in ailesinin, istek düzeyini aştığı aşikar, baskısı üzerine, bu defa Serdar ile Sezer nişanlandı.

Bu son gelişme Oktay'ı iyice rahatsız, hatta hasta etti.

Ne var ki, hiç kimseye hiçbir şey söylemedi.

Sezer ile Serdar'ın nişanlılık dönemi iki ay sürdü.

Bir kere, Serdar'ın maçları, antrenmanları, kampları derken, bu yoğun çalışma temposu yüzünden fazla görüşme imkanı yakalayamadılar.

Sezer aradığını bulamamaktan şikayet etmeye başladı. Üstelik o kadarla da kalmadı ve konuyu ailesine açtı. Oktay'ı aklından bir türlü çıkartamadığını, Serdar'dan ayrılmak istediğini söyledi.

Serdar'a da Sezer'den ayrılmayı kabullenmek kaldı.

Bu arada Beşiktaş yöneticileri her iki futbolcunun da performansından memnun değildi.

SİL BAŞTAN OKTAY

Aradan bunca olay geçmesine rağmen Oktay, Sezer'e duyduğu yakınlığı, sevgiyi yüreğine gömmeyi başaramadı. Bir türlü Sezer'i unutamadı.

Ne var ki, arada takım arkadaşı Serdar olduğundan eski sevgilisini de arayamadı. Ancak Serdar'dan ayrıldıktan sonra; Sezer'den Oktay'a gelen görüşme talebi her şeyin yeniden başlamasına, küllendiği sanılan volkanın yeniden patlamasına yol açtı.

Sezonun sonuna gelindiğinde Sezen ile Oktay tekrar birlikte oldular. Sezon biter bitmez evlenme kararı aldılar. Ve çift, alelacele, sessiz, sakin bir biçimde aile arasında kıyılan yıldırım nikahıyla dünya evine girdi.

Oktay ile Sezer, Uzakdoğu'daki balayından döndükten sonra gelişen olaylar iki futbolcu arasındaki gerginliği daha da arttırdı.

Takımdaki huzurun bozulması üzerine Beşiktaş yönetimi çare aradı ve her iki oyuncusunu da satmak için takım arayışına girdi.

Beşiktaş taraftarı da gelişmeler karşısında ne yapacağını, nasıl davranacağını şaşırmıştı. Onlara göre suçlu olan Oktay'dı. Oktay taraftarlarla bir toplantı yaparak durumu düzeltmeye çalıştı ve olumlu sonuç aldı.

SERDAR-OKTAY ELELE

Nitekim, İnönü stadındaki sezon açılışında, taraftar iki futbolcuyu elele tribüne çağırdı. Amaçları iki eski dostu barıştırmaktı. İki futbolcu bu baskı karşısında isteneni yaptı, elele tribünü selamladı ama bir daha asla birbirine karşı sıcak davranmadı.

Beşiktaş'ta artık ipler kopmuştu. Takımdaki iç huzuru sağlamak amacıyla, bir iddiaya göre, Ahmet'in transferi bahane edilip, Serdar Kocaelispor'a verildi.

Tam her şey yoluna girdi derken bu defa da, Oktay'ın, yöneticilere haber dahi vermeden gerçekleştirdiği basın toplantısında söyledikleri yeniden ortalığı karıştırdı:

‘‘Serdar beni telefonla arayarak ölümle tehdit etti. Sen benim Beşiktaş'tan kopmama sebep oldun, ben de senin futbol hayatını söndüreceğim. Seni ve oğlunu dağa kaldırtıp sakatlanmana neden olacağım, dedi.’’

SERDAR'DAN SERT YANIT

Olan biteni Kocaeli'den izleyen Serdar'ın, Oktay'a yanıtı çok sert oldu:

‘‘Oktay'ın dengesiz biri olduğunu biliyordum ama bu kadarını tahmin edemezdim. Her fırsatta, ikimizin kardeş olduğunu söylüyor, Türk toplumunda biri, hem de kardeşinin elinden, nişanlısını alır mı?’’

Oktay'ın yaptığı açıklamalar karşısında şok olmuştu. ‘‘Eski nişanlımla ilgili her şey geride kaldı. Ben o defteri çoktan kapattım. Ama anlaşılan Oktay kapatamamış’’ diyordu.

SUÇ DUYURUSU

Tam bu sırada başka bir gelişme daha yaşandı. Cumhuriyet Savcılığı'na giden Oktay, eski takım arkadaşı aleyhinde, kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Böylelikle olay resmi makamlara intikal etmiş oldu.

Savcılığa iki arkadaşıyla gelen Oktay, polisten herhangi bir koruma talebinde bulunmadı. ‘‘Benim eşim dostum sağolsun, onlar beni korur’’ dedi.

İfadesinde, önceleri Serdar'dan gelen tehdit telefonlarından çekinmediğini, ciddiye almadığını ancak otomobille giderken Sarayburnu'nda iki araba ve dört kişi tarafından yolunun kesilmesi ve onu hemen değil, daha sonra öldüreceklerini söylemeleri üzerine bu işin altında Serdar'ın bulunduğuna karar verdiğini anlattı.

Oktay basın toplantısının ardından sordu:

‘‘Neden, bunlar hep benim başıma geliyor?’’

BOŞANACAKLAR MI?

Oktay'ın başına gelenler bu kadarla sınırlı değil ne yazık ki!

Sezer'in ailesinin evlenmeleri için baskı yapmasından sonra, ortalıkta dolaşan söylentilere göre, şimdi de Oktay'ın ailesinin boşanmaları için baskı yapmaya başlaması, işleri iyice arap saçına döndürdü.

Oktay'ın ailesi, Sezer'in, Oktay'la evliyken hala Serdar'ı arayıp durduğunu, dört yüz milyon liralık cep telefonu faturasının bu iddiayı ispatladığını öne sürüyor. Bunun üzerine Oktay da eşini ve oğlunu alıp baba evini terk ediyor.

Giderek yoğunlaşan söylentilere göre, genç çiftin arasındaki gerginlik iyice artmış durumda hatta boşanmanın eşiğindeler.

Ya da Oktay, kendi ailesinden gelen de dahil olmak üzere her türlü baskıya direnecek ve evliliğini koruyacak.

Bu üçlü aşk ilişkisinin nasıl sonuçlanacağıysa, şimdilik kahramanları için bile merak konusu...

GÜVENÇ KURTAR: SERDAR'A KEFİLİM

Oktay ile Serdar arasındaki düello sürerken bir açıklama da Kocaelispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar'dan geldi. Serdar, Oktay hakkında bir açıklama yaparsa takımıyla ilişiği kesilecekti. Konuşması, Kocaelispor yönetimi tarafından yasaklanmıştı.

‘‘Spor camiası içinde kimsenin kimseyi tehdit edeceğine inanmıyorum ve Serdar'ın böyle bir şey yapmayacağına da kefilim’’ diyordu.

Güvenç Kurtar, gelişmeleri farklı bir açıdan yorumluyordu:

‘‘Oktay'a tepki gösterenler çete değil sadece Serdar'ı seven Beşiktaşlı taraftarlardır. Bunlar iki arkadaş arasında yaşanan şeylerdir. Ben takımımda bu tür problemler istemiyorum. Oktay-Serdar tartışması bize göre bitmiştir.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz