Eğitim Haberleri

  Seviye Tespit Sınavı belgeleri internette

  Hürriyet Haber
  11.09.2015 - 09:44 | Son Güncelleme:

  ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, 2015 yılı Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği için Seviye Tespit Sınavı (STS Tıp Doktorluğu) sonbahar dönemi ile Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS Diş Hekimliği) giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesinden belgelere ulaşabilecek.

  ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, 20 Eylül’de yapılacak iki sınavına da başvuran adayların, sınava girecekleri bina ile salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Buna göre adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesine ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Bu belgelerin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Adaylar sınav binalarına yüzü açık, sınav görevlilerince kimlik kontrolü yapılabilir bir şekilde alınacak. Yüzü kimlik tespiti yapılmasına uygun bir şekilde açık olmayanlar sınava alınmayacak.

  Belgeleri eksik olanlar sınava alınmayacak

  Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunlu olacak. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini yapan er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar ile çipli, manyetik şeritli, 16 rakamdan oluşan baro kart ve 7 rakamdan oluşan güvenlik kodu bulunan geçerlilik tarihi dolmamış resmi avukat kimlik belgesi, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli sayılmayacak. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olması, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C kimlik numarası bulunması, pasaportun süresi geçerli olması gerekiyor. Belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayanların sınava katılamayacak.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı