« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Sevinmeye koşacak halim kalmadı"

Sezon başında ameliyat olduğu için hazırlık kampını kaçıran Gökhan Gönül maçta girdiği 18 ikili mücadeleden 12’sinde başarılı olurken 4 tane de kritik noktada top çalmayı başardı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Macaristan maçında hasta olmasına rağmen oynamak isteyen Gökhan Gönül ikinci gol sonrası için bunu söyledi:

FENERBAHÇE’nin yıldız savunmacısı Gökhan Gönül uzun süren bir sakatlık sürecinin ardından sahalara döndükten sonra Romanya milli maçından önce Selçuk, Burak ve Arda ile birlikte yakalandığı hastalık nedeniyle sahaya bitkin bir şekilde çıktı. Buna rağmen maçın en iyilerinden biri olan Gönül, Mevlüt’ün attığı golde müthiş bir depar atarak golcü futbolcunun hemen arkasına gelmişti. Ancak ne gol sevincinde ne de görüntülerde Gökhan Gönül yoktu. Ne olmuştu? İsterseniz o anda neler yaşandığını Gökhan Gönül’ün arkadaşlarına anlatımı ile dinleyelim:

DÜDÜK ÇALSIN DİYE DUA ETTİM


O anda artık bitmiştim. Golden sonra kendimi yere bıraktım. Koşup gol sevinci yaşayacak takatim bile kalmamıştı. Bitiş düdüğü çalsın diye dua ediyordum. Ancak maçın hakemi santra yapılması gerektiğini söyleyerek kendi sahama geçmemi işaret etti. Zorlukta yürümeye başladım. Orta saha çizgisini zorlukla geçtim ve ardından maç sona erdi.

TERİM MOTİVASYONU İYİ GELDİ

SAHADA çok iyi bir performans sergileyen Gökhan Gönül sezon başında hazırlık kampına katılmaması nedeniyle aslında kağıt üzerinde en az hazır olan futbolcu konumundaydı. Bu açığını Fatih Terim’in motivasyonu ile kapatan tecrübeli oyuncu, bir anda sahanın en etkili isimlerden biri oldu. Öyle ki girdiği 18 ikili mücadeleden 12’sinde başarılı olurken 4 tane de kritik noktada top çalmayı başardı. Gökhan’ın bu performansı ve oynadığı futbol Fenerbahçelileri sevindirirken tecrübeli futbolcunun Kasımpaşa maçının pazartesi olması nedeniyle dinlenmiş bir şekilde bu karşılaşmada yer alması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz