« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sevinç ve protesto

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İLGİNÇ TEPKİ: Pazar günü sahasında konuk ettiği İzmirspor'u 3-2 yenen Ispartaspor'da futbolcular, maçtan sonra ilginç bir protesto gösterisi yaptı. Pembe yeşilli futbolcular, tribünleri selamladıktan sonra formalarını çıkarıp santra yuvarlağının üzerine bıraktılar ve öylece soyunma odasına yöneldiler. Aylardır para alamayan futbolcular, tepkilerinin nedenini ‘‘Ispartaspor'un sahipsizliğini dile getirmek istedik’’ diyerek açıkladı.

TAKTİK VE ZEKA: Isparta'da, futbolcuların bu ilginç protestosunun yanı sıra maçın kaderini değiştiren Teknik Direktör Tarık Söyleyici konuşuluyor. Söyleyici, ilk yarısı 1-1 berabere biten maçın ikinci 45 dakikasında yaptığı değişikliklerle takımını galibiyete taşıdı. Şevki'nin yerine oyuna alınan Hakkı attığı golle galibiyette pay sahibi olurken, yine ikinci yarı oyuna giren Hasan Basri ve Yusuf da orta sahanın gücünü 2 kat arttırdı.

BAY GOL BAYRAM: İzmirspor'a 2 gol atan maçın yıldızı Bayram ise, oyunun kaderini değiştirme özelliğini bir kez daha sergiledi. Maçtan sonra taraftarların sevgi gösterisi altında soyunma odasına giden Tarık Söyleyici, ‘‘Rakibimiz çok katı bir savunma yaparak 1 puanla dönmek istiyordu. İzmirspor'un bu planını bozabilecek beceriye sahip futbolcuları oyuna alınca sonuca gittik. Bu galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyoruz’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler