Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sevinç depremi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye coştu

UEFA Kupası'nı kucaklayan Cimbom ülkede futbol depremi yarattı. Bayrağını kapan sokağa fırladı, konvoylar oluşturup, muhteşem zaferi sabaha kadar kutladı.

GALATASARAY, Arsenal'i de devirip kazandığı UEFA Kupası'yla Türkiye'de bayram havası yarattı. Final maçı birçok kentte meydanlara kurulan dev ekranlardan izlendi. Meydanı dolduran binlerce kişi, son dakika düdüğü çaldığı anda evlerinden fırlayan milyonlara karıştı. İstanbul'daki maç şenliği 18.00'de Taksim Meydanı'nda konserle başladı. Sultanahmet Meydanı da Taksim'den aşağı kalmadı. Sabaha kadar süren kutlamalarda kent dans ve havaifişek gösterileriyle inledi.

Başkent'te zafer konvoyları

Başkentliler UEFA Kupası'nı Kızılay Meydanı, Tunalı Hilmi, Sıhhiye ve Kavaklıdere'de kutladı. Hakemin, zaferimizi ilan eden düdüğünün ardından otomobillerine atlayan Ankaralılar, caddelerde sarı-kırmızı konvoylar oluşturarak sabaha kadar eğlendiler. İzmir' de zafer hazırlığı ve heyecanı dün sabahtan itibaren doruğa ulaştı. İzmirliler, maçı Cumhuriyet Meydanı'nda, Karşıyaka'da ve Ege Üniversitesi Kampusu'nda kurulan dev ekranlardan seyretti. Antalya'da beş yıldızlı oteller salonlarını maç izleyenlere ayrıldı.

Türkiye'de uykusuz gece

Cimbom'un galibiyeti, Edirne'den Ardahan'a kadar Türkiye'nin her köşesinde benzer görüntülerle kutlandı. Sarı kırmızı bayramda Türkiye geceyi uykusuz geçirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz