Gündem Haberleri

  Sevim Tuna herkesi ağlattı

  Hürriyet Haber
  05.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türk sanat müziğinin ünlü sesi Sevim Tuna'nın vefatı, sanat dünyasını yasa boğdu. Yaklaşık bir yıldır göğüs kanseriyle mücadele eden sanatçı, 20 gündür tedavi gördüğü Florance Nightingale Avrupa Hastanesi'nde 70 yaşında yaşama veda etti. Sevim Tuna'nın vefat haberini Dr. Metin Başaranoğlu açıkladı. Sanatçının aile dostu menajer Özgür Aras, Sevim Tuna'nın cenazesinin çarşamba günü öğle namazını takiben Bebek Camii'nden kalkacağını ve Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedileceğini açıkladı. Tuna'nın Filiz ve Canan ismindeki iki kızının da çok kötü durumda olduğunu belirten Aras, özellikle Canan Hanım'ın henüz 15 gün önce annesini görmek için Amerika'dan gelmişken bu acıyı yaşadığını söyledi. Geçen mart ayında Türk Kalp Vakfı'nın katkılarıyla 40'ıncı sanat yılını kutlayan Sevim Tuna, yaşam savaşına devam edeceğini açıklamıştı. Sevim Tuna'nın son sözleri şunlar olmuştu: ‘‘Sizin desteğinizle bu hastalığı yeneceğime inanıyorum.’’ Demirhan HARARLI

  Müziğin bir çınarı devrildi

  Muazzez Ersoy

  Haberi konserlerim için yolda olduğum bir sırada aldım. Çok üzüntülüyüm. Türk sanat müziği'nin bir çınarı devrildi.

  Şu anda duygularımı ifade etmekte, zorlanıyorum.

  Nükhet Duru

  Benim idolüm olan bir sanatçıydı. Türk müziği yıldızından çok dünya çapında bir revü yıldızı gibiydi. Sahnedeki hakimiyeti, varlığı çok özeldi. İşe ilk başladığım yıllarda hep onun alt kadrosunda çalıştım. Her günümüz ayrı güzeldi.

  Sayfiye Soyman

  İnamıyorum. İyi olacağına inanıyordu, hayat doluydu. Çocukluğumdan beri hayranıydım. Sesi, fiziği, havası çok başkaydı, muhteşem bir kadındı.

  Bülent Ersoy

  Haberi ilk defa Hürriyet muhabirinden öğrenen Bülent Ersoy, ‘‘Sevim ablayı...’’ diye başladığı cümlesini tamamlayamadı. Ersoy, bir anda gözyaşlarına boğuldu ve konuşamadı.

  O. Yağmurdereli

  Hayatımda çok önemli yeri olan bir kadındı. Türk sahnelerine güzelliği ve zarafeti getirdi. Çok iyi bir yorumcuydu. Kendisiyle jübilesini yaptığı geceden iki gün sonra görüştüm.

  Morali çok iyiydi ve yurtdışına gitmeyi planlıyordu.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı