Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sevil Sabancı’dan biniciliğe yatırım

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Sabancı, ata sporumuz binicilikte eğitimin kalitesini artırmak, uluslararası arenada başarılı olabilecek üst düzey binici yetiştirmek amacıyla ‘S Uluslararası Binicilik Merkezi’ni kuruyor.

İstinye sırtlarında inşaatı devam eden, önemli uluslararası yarışlara ev sahipliği yapması hedeflenen merkezde ayrıca, 2012 yılında düzenlenecek olimpiyata katılabilecek düzeyde biniciler yetiştirilmesi, kurulacak takımla yurdışındaki şampiyonalara katılınması amaçlanıyor. Bu yatırımla bir hayalini gerçekleştirdiğini belirten Sevil Sabancı, yeni projeyle ilgili ‘S Uluslararası Binicilik Merkezi’nde, binicilik camiasının önde gelen eğitmenleri eşliğinde nitelikli eğitim vermeyi, yüksek standartlardaki tesisi binicilerimizin kullanımına sunmayı, ülkemizi yurdışında temsil edecek kalite ve nitelikte binicilerin yetişmesine olanak sağlamayı amaçlıyoruz’ dedi.

Önce yemek sonra parti

Haftanın belirli günlerinde düzenlenen özel partilerle renklenen Nişantaşı Centro’da, bu gece ‘Red Party’ var. Saat 24.00’te başlayıp 04.00’e kadar sürecek olan, DJ Emre’nin çalacağı parti için ilk rezervasyon Nilgün Delikan tarafından yaptırıldı. İzzet Çapa’nın sahibi olduğu bu mekanı çok sevdiğini söyleyen Nilgün Hanım, eşi Ülkan Delikan ile birlikte önce yemek yiyeceklerini, sonra da partiye katılıp eğleneceklerini belirtti.

Padişahlar çağa ayak uydurdu

Rose Kar’la birlikte Nişantaşı Centro’nun işletmeciliğini yapan Sedef Çalarkan, ‘Osman’ adlı yeni bir çanta markası yarattı. Üç ay içinde hayata geçirdiği bu projeyi Türkiye pazarına sunmadan önce, 28-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Paris Pret a Porte fuarında sergileyen Çalarkan, ilginç tasarımlarıyla beğeni topladı. Çantaların üzerine kimisi laptop, kimisi cep telefonu kullanan padişah figürleri bastıran Sedef Hanım’ın tasarımları, yakında İstanbul’daki mağazalarda satılmaya başlanacak.

Bayülgen sunuyor Tatlıses söylüyor

www.gecce.com tarafından organize edilen ‘Mekan Oscarları’ ödül gecesi, 21 Şubat’ta The Ritz Carlton Otel’de yapılacak. İstanbul’da hizmet veren restoran, bar, gece kulübü, cafe ve yatırımcıların toplam 50 dalda ödüllendirileceği gecenin sunuculuğunu Okan Bayülgen üstlendi. İbrahim Tatlıses’in sahneye çıkacağı gece için Gül-Kenan Erçetingöz çifti, ‘Gecenin amacı, tamamen İstanbul yeme-içme sanatının ve gece yaşamının doğru bir platformda ilerlemesini sağlamak, İstanbul’un gurme ve eğlence konusunda dünya şehirleriyle yarışabilir bir durumda olduğunu göstermektir’ diyor.

Antikalar vakıf için satılacak

Uğur Batur’un sahibi olduğu Uğur Antik, pazar günü saat 14.00’te The Ritz Carlton Oteli Balo Salonu’nda Osmanlı ve Avrupa porselenleri, tuğralı gümüşler, Türk ve yabancı ressamlara ait tablolar, Osmanlı hanedanına ait mücevherler, bronz heykeller ve mobilyaların da arasında bulunduğu yüzlerce eserin satılacağı bir müzayede düzenliyor. Türk Kalp Vakfı yararına yapılacak müzayedede sanat danışmanı Gül Ergi’nin sahibi olduğu birbirinden değerli tablolar da açık artırmaya çıkacak.

Beyaz defile

Beyaz Butik, 20 Şubat günü Ulus 29’da, 2005 yılının gelinlik kreasyonlarının yer aldığı özel bir defile gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü tasarımcıların özel koleksiyonunu Türkiye’ye getiren Beyaz Butik’in party-defile konseptinde gerçekleşecek bu özel organizasyonunda, Tansa Mermerci’nin takı koleksiyonu da davetlilere sunulacak. Defilede en çok ilgi çekmesi beklenense jean gelinlikler...

Ajda Pekkan buzhol’de

Ajda Pekkan, 19 Şubat gecesi buzhol’de sevenleriyle buluşacak. Unutulmaz şarkılarının yanı sıra son albümünden de eserler seslendirecek olan süperstar, müzikseverlere müthiş performansı ve özel sahne şovu eşliğinde unutulmaz saatler yaşatacak bir kez daha...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI