Gündem Haberleri

  Sevgiliye giden koli yakalattı

  Ali AKSOYER/DHA
  08.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avcılar’da 55 kez bıçaklanarak öldürülen mobilyacı cinayeti, eşinin Konya’ya gönderdiği bir koli sayesinde çözüldü. Gözaltına alınan bir çocuk annesi kadın ile erkek arkadaşının telefon kayıtları inceleniyor.

  İSTANBUL Avcılar’da 21 Ağustos’ta evinde 55 yerinden bıçaklanarak öldürülen mobilyacı Doğan Kalenderoğlu (31) cinayetinde araştırmalarını sürdüren polis esrarı çözdü. Mobilyacının eşi Nurşen Kalenderoğlu’nun (27), cinayetten 10 gün önce hiç tanıdığı olmamasına rağmen Konya’ya bir koli gönderdiği belirlendi. Polis, kolinin Konya’da bir markette çalışan Serhat T.A.’ya (27) gönderildiğini tespit etti. Serhat T.A.’nın de zaman zaman İstanbul’a geldiği ortaya çıkınca dedektifler, Serhat T.A.’yı Konya’da, Nurşen Kalenderoğlu’nu ise İstanbul’da gözaltına aldı.

  İnternette tanıştık

  Polislere Nurşen Kalenderoğlu ile internette tanıştıklarını, 5-6 aydır görüştüklerini söyleyen Serhat T.A. ifade vermedi. Nurşen Kalenderoğlu ise ilişkisini kabul etti ancak cinayetten haberi olmadığını söyledi. Nurşen Kalenderoğlu, “Eşimle 2006’da tanışıp evlendik. 2008’de bir kızımız oldu. 5 ay önce geçirdiğim bir rahim ameliyatından sonra aramıza soğukluk girdi. Bu sırada Serhat ile tanıştım. Eşimle son kavgamızın ardından ona telefon ettiğimde bana ‘Artık sana ve kızına zarar veremeyecek. İkinizden de vazgeçecek. Onu ikna edeceğim’ demişti. Ancak eşimi öldüreceğini bilmiyordum” dedi.

  Evin anahtarını göndermiş

  Öte yandan polis Nurşen Kalenderoğlu’nun cinayetten 10 gün önce gönderdiği kolide, oturduğu evin anahtarı olduğunu belirledi. İkili aralarındaki konuşma kayıtlarının çıkarılması için Serhat T.A.’nın üzerinden çıkan bir akrabasına ait cep telefonu ile Nurşen Kalenderoğlu’nun cep telefonu kayıtları
  inceleniyor. Doğan Kalenderoğlu, 21 Ağustos’ta ölü bulunmuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı