Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sevgilisine kızıp İstanbul'da önüne geleni vurmuştu! İşte istenen ceza

  Serpil KIRKESER /İSTANBUL,(DHA)
  13.06.2017 - 12:09 | Son Güncelleme:

  İstanbul Bahçelievler’de yaklaşık 2 ay önce önüne gelene ateş edip 1 kişinin ölümüne ve 6 kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddia edilen şüpheli Eray Aygün (20) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, şüpheli Aygün’ün "Kasten öldürme","Kasten yaralama" "Kasten öldürmeye teşebbüs" ve "6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçlarından bir kez müebbet ve 66 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle oldu:

  Bahçelievler’de şüpheli Eray Aygün 13 Nisan günü saat 20.30’da elindeki tabanca ile Alev Bülent Ay’ı, Abdülsamet Işık’ı, Adem Esen’i, Murat Koç’u, Hızır Hamzaoğlu’nu ve Tural Asadov’u çeşitli yerlerinden yaraladı.

  Sevgilisine kızıp caddede önüne geleni vurduSevgilisine kızıp caddede önüne geleni vurdu


  Baş kısmından yaralanan Tural Asadov (20) ise kaldırıldığı Bahçelievler Devlet Hasatanesi’nde hayatını kaybetti. Şüpheli Aygün, olay sırasında kendisine engel olmak isteyen Cenk İzci’nin de kafasına dayayarak ateş etti. Ancak silah tutukluk yapınca eylemini gerçekleştiremedi. Cenk İzci de şüpheli Aygün’e tokat atarak elindeki silahı aldı. Bunun üzerine şüpheli Aygün olay yerinden kaçtı.

  ŞÜPHELİ SUÇLAMAYI REDDETTİ

  28 Nisan günü yakalanan Aygün hakkındaki suçlamaları reddetti. Mahkemeye sevk edilen şüpheli Eray Aygün tutuklanarak cezaevine konuldu. ÿİfadesi alınan İbrahim Yıldız, şüpheli Aygün’ün evli olan ablasının başka biriyle kaçması nedeniyle psikolojisinin bozulduğu, önüne gelen herkesi ablası gibi gördüğü, bu nedenle olayı gerçekleştirmiş olduğunu söylediği de iddianamede belirtildi.

  İDDİANAME MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

  İddianamede şüpheli Eray Aygün’ün "Kasten öldürme", "Kasten yaralama", "Kasten öldürmeye teşebbüs" ve "6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçlarında bir kez müebbet ve 33 yıldan 66 ÿyıla kadar hapsi istendi. Hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianame kabul edilirse şüpheli Eray Aygün önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

  Sevgilisine kızıp İstanbulda önüne geleni vurmuştu İşte istenen ceza

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı