Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sevgilini unutma

  Hürriyet Haber
  14 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Şubat 2000 - 00:01

  En çok gençlerle yaşlılar kutluyor

  14 Şubat Sevgililer Günü'nü en çok gençler kutlarken, orta yaş grubundaki çoğu kişi bu günü hatırlamıyor ve özellikle evli çiftler, evliliğin ‘sevgililik’ ilişkisini azalttığını düşünüyor.

  Polar Araştırma Şirketi tarafından Ankara, İstanbul ve İzmir'de 580 kişiyle ‘bilgisayar destekli telefon görüşmesi’ yöntemiyle gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre, Sevgililer Günü'nü kutlayanların genel oranı oranı yüzde 52.

  ORTA YAŞ UNUTUYOR

  Gençlerden 18-23 yaş grubundakilerin yüzde 80'i Sevgililer Günü'nü kutluyor, orta yaşlarda kutlama azalıyor. Kutlama oranı 35-45 yaş grubunda yüzde 35'e düşüyor. Yaş ilerledikçe, ‘60-65 yaş grubunda’ yeniden bu oran yüzde 50'lere ulaşıyor. Evlilerin sadece yüzde 29'u Sevgililer Günü'nü kutluyor. Bek*arlarda bu oran 62.7'ye çıkıyor.

  EVLİLİK BİTİRİYOR

  ‘Sevgililik ilişkisinin evlilikte devam ettiğine inanıyor musunuz?’ sorusuna ‘evet’ diyenlerin oranı yüzde 44, ‘Hayır’ diyenlerin oranı ise yüzde 47. Araştırmaya katılanların yüzde 9'unun ise bu konuda fikri yok.

  ‘Evliliğin sevgiyi bitirdiği ya da azalttığı’ daha çok evli çiftler tarafından dile getirilirken, bu durum araştırmayla bir kez daha teyit ediliyor. Ankete katılan evlilerin yüzde 63'ü ‘Evlilikte sevgililik ilişkisinin devam ettiğine’ inanmıyor, bekárların yüzde 58'i evlilikte ‘sevgililik’ ilişkisinin devam ettiğini düşünüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı