"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sevgilim çok içki içiyor

Güzin Abla

Üsküdar'dan İ.S / Sevgili Güzin Abla, çok üzgünüm. Kısa bir süre bir gençle tanıştım, çıkmaya başladık. Onu seviyorum, o da benimle evlenmek istiyor. Her şey iyi güzel de, beni düşündüren bir konu var: Bu genç aşırı içki kullanıyor. Okumamış, orta okuldan terk. Ben ise üniversiteye gidiyorum. Onun doğru dürüst bir mesleği yok. Yakında bir iş bulacağını söylüyor. Ama tabi bu arada benim ailemin durumundan ve benim üniversite tahsilli olmamın avantajlarından da yararlanabilecek. Yine de benimle sırf bunun için evlenmek istemediğini biliyorum. Ancak ailem onunla evlenmeme mutlaka karşı çıkacaktır. Benim ondan önce birkaç flörtüm oldu. Ancak kısa süreli ve ciddi olmayan ilişkilerdi. Onunla ilk defa ciddi olarak evlenmeyi düşünüyorum. Ancak bu içki konusu beni çok düşündürüyor. Acaba evlenip, düzgün bir hayatı olunca vaz geçer mi?

Sevgili Kızım, bana kalırsa sen bu genci yeteri kadar sevmiyorsun. Yani evlenebilecek düzeyde değilsin. Belki de sevmemenin nedeni onun bu aşırı alkol düşkünlüğüdür. Onun bu davranışlarının seni rahatsız ettiği apaçık ortada. Bu genç yaşta bu böylesine alkol düşkünlüğü düşündürücü. Ayrıca bu gencin mesleğinin olmayışı, tahsilsiz olması gelecekte sana karşı kompleks sahibi olmasını yol açacaktır. Hele böyle alkol düşkünü zayıf karakterli birisiyse, bu onu alkolizme kadar götürecektir. Sonuçta hayatın kararabilir kızım, ailenin de bu evliliğe karşı geleceğini düşünüyorsan, bu gençle ilişkini kesmelisin. İçki içmeye bu kadar erken yaşta alışmış bir insanın, kolay kolay içkiden vaz geçebileceğini mi sanıyorsun?

X