"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sevgilim cinselliğe aşırı meraklı biri

Merhaba Güzin Abla, öncelikle insanlığa sunduğunuz bu hizmetten ötürü size teşekkür ederim.

Muzdarip olduğum bir konu hakkında size danışmak istiyorum.
17 yaşında bir genç kızım.
Hayatımda biri var ancak ona karşı duygularımdan emin değilim. O 25 yaşında ve onunla konuşmak beni çok mutlu ediyor. Her ne kadar zaman zaman fikirlerine katılmasam da konuşmak bana huzur veriyor.
Ama mesele şu ki, ona karşı duygularım net değil. Kafamda hâlâ soru işaretleri var. Fotoğrafına bakınca onu sevmediğimi düşünüyorum. Ama ne zaman onunla konuşmaya başlasam sözleriyle beni etkilemeyi başarıyor.
Benimle evlenmek istediğini söylüyor. Ama cinselliğe de aşırı meraklı biri. Geçmişinde de çok cinsel tecrübesi var.
Bense bu tür konuşmaları sevmiyorum. Başlarda bu konu yüzünden çok çatışıyorduk ama şu an bu sorunu atlattık. Artık ısrar etmiyor.
Ne desem anlayışla karşılıyor. Bir de ben dinine sadık bir insanım.
Ama o hayatında bir kere bile namaz kılmadığını söylüyor.
Yine bu sorunu da aştık, benim için namaz kılacağını söylemişti çok sevinmiştim. Gerçi benim için bu pek de önemli değil ama benim için bunları düşünmesi hoşuma gidiyor.
Biliyorum beni seviyor ve hayatında olmamı istiyor...
Ancak benim kafam çok karışık. ınanın ne yapacağımı bilmiyorum.
Seviyor muyum yoksa sevmiyor muyum, bilmiyorum.
Bir de biz birbirimizi hiç görmedik. O başka ilde ben başka bir ilde oturuyorum. Anlayacağınız aramızda kilometreler var.
Buraya geleceğini söylüyor. Ama ben korkuyorum.
Çünkü benim yüzümde bazı kusurlar var ve o bunu bilmiyor. Söyleyemedim bir türlü. Beni beğenmemesinden ya da hayal kırıklığına uğramasından korkuyorum.
Bir keresinde benden fotoğrafımı istemişti. Ben de sudan bahanelerle fotoğraf meselesini ona unutturmak istiyordum.
Fotoğrafımı vermek istemiyordum.
Sonunda “Yüzünde bir şey mi var da bana fotoğrafını vermiyorsun?” diye sordu. Ben de, “Hayır alakası yok” demiştim. Sonra unutulup gitti.
Bu yüzden korkularım var.
Hem yaşı da benden büyük, birçok çatıştığımız nokta var.
Kaç kere ayrıldım ama dayanamayıp yine barıştım. ıki gün sonra da barıştığıma pişman oldum.
Bu nedir anlamıyorum, lütfen bana yardım edin çok mutsuzum.
? Rumuz: Muamma

Sevgili kızım, mektubunu okudum, okudum... Tam bu ilişkinle ilgili bazı kararlar almışken, bir de ne göreyim, bana sanki çok yakınmışsınız, sürekli görüşüyormuşsunuz gibi yazdığın ilişkin, sadece uzaktan uzağa, eminim internet aracılığıyla gelişmiş.
“Birbirimizi henüz hiç görmedik” diyorsun. Ve bu beraberliği çok fazla ciddiye alıyor, evlilikten, onunla darılıp barışmaktan söz ediyorsun.
Her şeyden önce, böyle gelgitler içinde olmanın nedeni, bence kendine güvenememenden kaynaklanıyor. Yüzündeki kusur her ne ise bu yüzden ona görünmekten kaçınıyorsun. Bunu sorun etmemelisin.
Çünkü sonuçta o seni her halinle sevebilir. Bir de artık estetik cerrahi mucizeler yaratıyor.
Henüz ilişki konusunda fazla tecrübeli olmadığın için kararsızsın. Anlaşamadığınız konular olabilir. ıki insanın birbirini sevmesi için mutlaka her konuda anlaşması da şart değil.
Ama dini açıdan ona zorlama yapmamalısın. Dinimizde zorlama yoktur ve eğer kendini bir ilişki için hazır hissetmiyorsan, bu sanal arkadaşlığa da nokta koyabilirsin.

X